Wyłoniono liderów spółdzielni mleczarskich

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
14-09-2021,13:30 Aktualizacja: 14-09-2021,10:38
A A A
Ranking Spółdzielni Mleczarskich organizowany jest już od 14 lat. W tym roku kapituła przyznała wyróżnienia dla małych, średnich i dużych spółdzielni. 
 
W rankingu mogły uczestniczyć spółdzielnie mleczarskie oraz firmy zajmujące się przetwórstwem mleka. Do konkursu zgłosiło się ponad 60 podmiotów. 
 
Sektor mleczarski w naszym kraju wciąż się rozwija, a produkty z Polski są znane i cenione na całym świecie i stale zdobywają nowe rynki.
 
Nabiał stanowi bardzo ważny element diety, a zainteresowanie i wymagania klientów są coraz wyższe, konkurencyjność w branży mleczarskiej również wzrasta. 
 
GDT, Global Dairy Trade, mleko, laktoza, mleko w proszku, PFHBiPM, ser cheddar, masło, maślanka, serwatka w proszku

Długo oczekiwany wzrost na GDT

Na nowozelandzkiej giełdzie Global Dairy Trade w końcu nastąpiło ożywienie. Po utrzymującym się od połowy marca bieżącego roku trendzie spadkowym, początek września przyniósł wzrost notowań produktów mleczarskich. Notowania...
W tym roku przyznano wyróżnienia dla małych, średnich i dużych spółdzielni. Nagrodę w pierwszej  kategorii otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie, w drugiej Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu, a w trzeciej Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita. 
 
W kategorii społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) liderem okazał się Hochland Polska.
 
W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrodę w kategorii przedsiębiorstwo zielonych rozwiązań, której laureatem jest BEL Polska sp. z o.o.
 
Laureaci konkursu zostali wyłonieni przez kapitułę pod przewodnictwem wiceminister rolnictwa Anny Gembickiej. W jej skład wchodził również wicemarszałek województwa podlaskiego Stanisław Derehajło, lustrator sektora mleczarskiego Artur Puławski, analityk rynku mleka Dorota Śmigielska, Agata Jakóbczyk - Zielińska z Credit Agricole oraz pierwsza wiceprzewodnicząca COGECA Agnieszka Maliszewska.
 
XIV Ranking Spółdzielni Mleczarskich sfinansowany był z Funduszu Promocji Mleka.
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA