Węgierscy producenci mleka protestują

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
27-05-2016,10:20 Aktualizacja: 27-05-2016,10:26
A A A

Ceny mleka w Europie od kilku tygodni są na bardzo niskim poziomie. Hodowcy bydła mlecznego tracą cierpliwość i protestują domagając się interwencji na rynku i wyższych cen. W ślad za niemieckimi rolnikami poszli również węgierscy - informuje TVP 1.

Producenci mleka na Węgrzech protestowali przed budynkiem parlamentu. Hodowcy bydła mlecznego w tym kraju uważają, że unijna pomoc nie jest wystarczająca a węgierski rząd nie robi nic, aby mogli oni wyjść z kryzysu.

mleko, ceny mleka, Niemcy, produkcja mleka

Ceny mleka w Niemczech sięgnęły dna

Producenci mleka w Niemczech protestują domagając się podwyżek cen skupu oraz rozwiązania problemu nadprodukcji. Obecnie otrzymują oni 20 eurocentów za litr, tj. ok. 88 groszy. Dlatego wielu z nich już zbankrutowało, a część zastanawia się...

 

Litr surowego mleka w skupie na Węgrzech kosztuje obecnie około 65 forintów (HUF) czyli ok. 95 groszy. To zdaniem tamtejszych hodowców pokrywa tylko połowę kosztów produkcji

Hodowcy bydła przywieźli do stolicy Węgier 50 krów. Przekazali także petycję do premiera Wiktora Orbana. Domagają się w niej rozmów z rządem.

Jak informuje TVP 1 od 2017 r. Węgry zamierzają obniżyć podatek od sprzedaży świeżego mleka z 18 do 5 procent. Jednak rolnicy domagają się, aby niższa stawka VAT dotyczyła wszystkich produktów mlecznych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA