Sprawdź jak zmieniły się ceny w skupie bydła rzeźnego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
13-02-2024,9:15 Aktualizacja: 16-02-2024,11:54
A A A
Ceny bydła ogółem na przełomie stycznia i lutego nieznacznie spadły. W tym czasie odnotowano wzrost cen w grupie bydła w wieku 8-12 miesięcy oraz krów. 
 
Krajowe zakłady w dniach od 29 do 4 lutego za bydło ogółem płaciły średnio 9,86 zł za kilogram wagi żywej. Było to o 0,3% mniej niż przed tygodniem. Cena ta była jednocześnie o 1,2% wyższa niż przed miesiącem i o 7,6% niższa niż uzyskiwali producenci przed rokiem. 
 
Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, dostawcy za bydło w kategorii wiekowej 8-12 miesięcy uzyskiwali średnio 10,59 zł za kg. Oznacza to wzrost o niemal 11% w porównaniu z ceną sprzed tygodnia. 
 
Okiem doradcy, Hoduj z Głową Bydło, Marcin Stasiak, Polmass, anemia cieląt, cielęta, siara, krew, żelazo

Anemia u cieląt – porada od firmy Polmass

Żelazo jest kluczowym pierwiastkiem w procesie odpowiedzi immunologicznej oraz podstawowym elementem w syntezie hemoglobiny, która odgrywa istotną rolę w transporcie tlenu w organizmie. Hodowcy bydła zadają pytania i szukają pomocy w...
Notowania te były jednocześnie o 2,5% wyższe niż przed miesiącem, a także o 2,2% niż przed rokiem.
 
Dostawcy za byki w kategorii wiekowej 12-24 miesiące uzyskiwali średnio 10,96 zł za kg. Cena ta była taka sama jak przed tygodniem i o 1,1% wyższa niż przed miesiącem. Byki te były jednocześnie o niemal 6% tańsze niż przed rokiem. 
 
Byki powyżej 24 miesięcy w ciągu tygodnia potaniały o 0,8% do wartości 10,80 zł za kg. Cena ta była o 0,6% wyższa niż przed miesiącem oraz o 5,1% niższa niż przed rokiem. 
 
Producenci za krowy uzyskiwali średnio 7,94 zł za kg, czyli o 1% więcej niż przed tygodniem. Cena ta była jednocześnie o 4,5% wyższa niż przed miesiącem, a także o niemal 9% niższa niż przed rokiem. 
 
Jałówki powyżej 12 miesięcy skupowano średnio po 10,62 zł za kg wagi żywej. Były one o 1,2% tańsze niż przed tygodniem. Jednocześnie cena jałówek była o 0,3% wyższa niż przed miesiącem oraz o 7,1% niższa niż przed rokiem. 
 
Zakłady mięsne sprzedawały kompensowane ćwierćtusze wołowe z młodych buhajków do 2 lat średnio po 20,50 zł za kg. Było to o 5 gr za kg taniej niż przed tygodniem. Za ćwierci z krów rzeźnych płacono 16,93 zł za kg, czyli o 9 gr za kg mniej niż przed tygodniem. 
 
Średnia cena zakupu byczków w wieku od 8 dni do 4 tygodni w typie mlecznym wynosiła 819,45 zł za sztukę, a w typie mięsnym 1254,92 zł za sztukę. 
 

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA