Copy LinkXFacebookShare

Producenci mleka we Francji protestują

Producenci mleka we Francji, którzy sprzedają mleko do grupy Lactalis, zaostrzają protest – informuje TVP 1. Grupa ta skupuje jedną piątą krajowego surowca.

Rolnicy współpracujący z grupą blokują możliwość wyjazdu ciężarówek z transportem do sklepów już w 15 miejscach w kraju. Ma to zmusić koncern do reakcji na ich żądania.

Producenci mleka we Francji, którzy uczestniczą w proteście są rozczarowani, ponieważ nie udało im się uzyskać żadnego postępu w negocjacjach. Dodatkowo rozmowy związkowców z przedstawicielami firmy zostały zawieszone. Nie oni zamierzają jednak przerwać protestu i organizują się w coraz większe grupy.

Rolnicy współpracujący z koncernem walczą o to, aby podniósł on ceny skupu mleka przynajmniej do poziomu płaconego przez konkurencję. Jak informuje TVP 1 według wyliczeń farmerów jest to od 10 do 30 euro więcej za tysiąc litrów surowca.

 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Żniwa 2026. „Rolnicy myślą, czy przeżyją ten rok”

raport Carlo Fidanza, Parlament Europejski, trzoda chlewna, ASF, bioasekuracja, WPR, Wspólna Polityka Rolna, hodowla świń, wieprzowina, Unia Europejska, rolnictwo, dobrostan zwierząt
Hodowla

Raport Carlo Fidanza: silniejsze wsparcie dla hodowców świń

Aktualności

Zderzenie ciągnika z ciężarówką. Traktorzysta zmarł w szpitalu