Prezydent wyróżnił najlepszych hodowców bydła mlecznego w Minikowie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
02-07-2019,11:00 Aktualizacja: 02-07-2019,10:41
A A A

Krowy mleczne oraz jałówki zostały zaprezentowane podczas XX Regionalnej Kujawsko-Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Odbyła się ona w ramach 42.Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych Agro-Tech w Minikowie.

Agro-Tech w Minikowie w sobotę (29 czerwca) odwiedził prezydent RP Andrzej Duda z Pierwszą Damą.

- Chcemy, żeby nasze rolnictwo, tak jak i cała Polska, rozwijało się jako rolnictwo nowoczesne. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co to znaczy rolnictwo nowoczesne, nowoczesna produkcja rolna, nowoczesne wytwarzanie żywności? Jestem przekonany co do jednego – nowoczesne nie oznacza masowe, tylko zdrowe, dobre dla człowieka, zrównoważone. Dlatego najważniejsze jest wsparcie rodzinnych gospodarstw rolnych. A to nie oznacza działalności przemysłowej, tylko ręce rolnika, które dotykają ziemi i tego, co rolnik wytwarza - mówił prezydent RP.

Szepietowo, wystawa, bydło, targi

W Szepietowie wybrano najładniejsze bydło na Podlasiu

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie odbyła się po raz 26. W trakcie pokazów bydła mlecznego wybrano 19 wiceczempionów i 11 czempionów, a spośród najpiękniejszych jałówek i krów wyłoniono...

Hodowcy bydła mlecznego wzięli udział w XX Regionalnej Kujawsko-Pomorskiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych.

22 hodowców bydła mlecznego wystawiło 24 krowy i 54 jałowice rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej.

Komisja sędziowska pod przewodnictwem Dariusza Piątka z Łódzkiego Związku Hodowców Bydła w asyście Małgorzaty Lisieckiej z Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła wyróżniła osiem zwierząt tytułem czempiona i 16 wiceczempiona.

Tradycyjnie komisja sędziowska wybrała również superczempiony wystawy. Dwa tytuły najpiękniejszych sztuk w kategorii krów i jałówek zdobyła Stadnina Koni w Dobrzyniewie Sp. z o.o. W jej ręce trafiły również cztery czempionaty i jeden wiceczempionat.

Superczempionem wśród krów została pierwiastka Sawa 20 po buhaju Atwood Et. Jej matka w swojej maksymalnej laktacji wyprodukowała 11 153 kg mleka o zawartości 4 proc. tłuszczu i 3,2 proc. białka.

masło, cena masła, mleko płynne, artykuły mleczarskie

Masło jest drogie, ale jego cena maleje

Cena masła w blokach w marcu wyniosła 19,32 zł za kilogram i była o 2,9 proc. niższa niż w lutym oraz w analogicznym okresie 2018 roku - informuje Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka w comiesięcznym podsumowaniu...

Superczempionem wśród jałówek została Barbara 1 Et po buhaju Jordy-Red. Jest to jałówka czerwono-biała odmiany bydła rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej.

Prezydent RP, Andrzej Duda osobiście wręczył listy gratulacyjne prezesowi Stadniny Koni w Dobrzyniewie Felicjanowi Pikulikowi oraz prezesowi Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach Januszowi Zarembie.

Tradycyjnie na ringu wystawowym w Minikowie odbył się również Konkurs Młodego Hodowcy organizowany przez Kujawsko-Pomorski Związek Hodowców Bydła i PFHBiPM. W tej rywalizacji wzięło udział 13 dzieci.

Listę laureatów XX Regionalnej Kujawsko-Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Minikowie można znaleźć TUTAJ.

Zdjęcia z XX Regionalnej Kujawsko-Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych oraz z 42. Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych Agro-Tech w Minikowie można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2023

Hoduj z głową świnie:

-Lochy potrzebują obecności człowieka

-Natłuszczanie pasz a jakość siary i mleka loch

-Mikotoksyny psują nie tylko rozród

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2023

Hoduj z głową bydło:

-Jak długi okres przejściowy przed porodem?

-CCM coraz popularniejszy

-Genetyka jest bazą

-Suchy TMR dla cieląt

-Warto powstać na rasy mięsne

PRENUMERATA