Po podwyżkach cen skupu bydła odnotowano spadek

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
30-04-2024,10:10 Aktualizacja: 30-04-2024,9:57
A A A
Notowania bydła ogółem w trzecim tygodniu kwietnia spadły o 0,6%. Taki sam trend odnotowano w pozostałych monitorowanych kategoriach bydła. 
 
Krajowa cena bydła ogółem w dniach od 15 do 21 kwietnia spadły w ciągu tygodnia o 6 gr za kg do wartości 9,93 zł za kg wagi żywej. Cena ta było o 0,3% niższa niż przed miesiącem oraz 7,3% niż przed rokiem. 
 
Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, dostawcy za bydło w kategorii wiekowej 8-12 miesięcy uzyskiwali średnio 9,93 zł za kg. Było to o niemal 2% taniej niż przed tygodniem. Notowania te były jednocześnie o 2,6% niższe niż przed miesiącem, a także o ponad 10% niż przed rokiem.
 
Aliplus, uszlachetnianie zboża, przeciwdziałanie kwasicy, wzrost pH zboża, alkalizacja,

Aliplusowanie zbóż po francusku

Hodowcy bydła i producenci opasów oraz dystrybutorzy z Polski odwiedzili francuskie gospodarstwa, gdzie mogli zobaczyć jak wygląda żywienie zwierząt uszlachetnianym zbożem. Wzięli oni również udział w wideokonferencjach oraz zwiedzili...
Dostawcy za byki w kategorii wiekowej 12-24 miesiące uzyskiwali średnio 10,83 zł za kg. Cena ta była o 7 gr za kg niższe niż przed tygodniem i o 0,5% niż przed miesiącem. Byki te były jednocześnie o 6,3% tańsze niż przed rokiem. 
 
W kategorii byków w wieku powyżej 24 miesięcy cena w ciągu tygodnia spadły o 0,7% do wartości 10,68 zł za kg. Była ona o 0,7% niższa niż przed miesiącem oraz o 6,8% niż przed rokiem. 
 
Producenci za krowy uzyskiwali średnio 8,24 zł za kg, czyli o 0,3% mniej niż przed tygodniem. Cena ta była jednocześnie o 0,7% wyższa niż przed miesiącem, a także o 6,9% niższa niż przed rokiem. 
 
Jałówki powyżej 12 miesięcy skupowano średnio po 10,48 zł za kg wagi żywej. Były one o 0,7% tańsze niż przed tygodniem. Jednocześnie cena jałówek była o 0,6% niższa niż przed miesiącem oraz o 8% niż przed rokiem. 
 
W trzecim tygodniu kwietnia ćwierci z buhajków do 2 lat sprzedawano po 20,69 zł za kg, a z krów rzeźnych po 17,05 zł za kg. 
 

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA