Ogólnopolska wystawa bydła w Minikowie odwołana

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
30-03-2020,10:40 Aktualizacja: 30-03-2020,10:43
A A A

Hodowcy bydła mlecznego nie spotkają się w tym roku w Minikowie, gdzie miała się odbyć XI Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego. Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka zdecydowała się odwołać tę ekspozycję.

PFHBiPM poinformowała, że w związku z zaistniałą sytuacją związaną z koronawirusem, wystawa która miała się odbyć w dniach 20-21 czerwca, nie odbędzie się.

"Jesteśmy przekonani, że w obecnej sytuacji, dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zdrowotnego hodowców jak i organizatorów, jest to najbardziej odpowiednie rozwiązanie" czytamy w komunikacie wydanym przez federację.

PFHBiPM, bydło mleczne, krowy mleczne, ocena wartości użytkowej, rozród krów, zasuszenie, okres międzywycieleniowy

Rozród krów w wynikach oceny użytkowej

Krowy mleczne w Polsce są coraz bardziej wydajne. Jednocześnie jednak pojawiają się u nich także problemy zdrowotne, które dotyczą głównie rozrodu. Rozród krów mlecznych ma decydujący wpływ na długość użytkowania tych...

Ochrona zdrowia zarówno hodowców, jak i organizatorów wystawy, jest w obecnej sytuacji priorytetowa.

"Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim hodowcom planującym swój udział w wystawie, a także organizatorom za ich dotychczasowe zaangażowanie. Liczymy na Wasz udział w kolejnych latach" podkreśla PFHBiPM.

Ostatnia wystawa bydła o charakterze krajowym odbyła się w maju ubiegłego roku w Poznaniu. Swoje zwierzęta zaprezentowało w niej 29 hodowców

Najpiękniejszą jałówką wystawy została zarazem najmłodsza w tym gronie Solana po buhaju Denver należąca do Artura Klupsia z miejscowości Pępowo w woj. wielkopolskim.

Superczempionem wystawy wśród krów rasy holsztyńsko-fryzyjskiej została Iskra po buhaju Defender z Ośrodka Hodowli Zarodowej Żołędnica Sp. z o.o.

Laureatką w kategorii ras kolorowych została krowa rasy jersey o imieniu Jasność po buhaju Dj Zuma ze Stadniny Koni Iwno Sp. z o.o.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA