Odnotowano wzrost cen w skupie bydła

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
29-05-2024,12:00 Aktualizacja: 29-05-2024,11:55
A A A
Ceny bydła ogółem w trzecim tygodniu maja wzrosły o niemal 1%. Taki sam trend odnotowano we wszystkich monitorowanych kategoriach bydła za wyjątkiem jałówek.  
 
Notowania bydła ogółem w dniach od 13 do 19 maja wzrosły po ubiegłotygodniowych spadkach. Producenci otrzymywali cenę na poziomie 9,98 zł za kg wagi żywej. Była ona o 0,9% wyższa niż przed tygodniem oraz o 0,5% niż przed miesiącem, a także o 6% niższa niż przed rokiem.  
 
Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, dostawcy za bydło w kategorii wiekowej 8-12 miesięcy uzyskiwali średnio 9,85 zł za kg. Było to o 5,4% drożej niż przed tygodniem. Notowania te były jednocześnie o 0,8% niższe niż przed miesiącem, a także o niemal 5% niż przed rokiem.
 
krowy mięsne, krowy mamki, buhaj hodowlany, jałówki, bydło mięsne, zboże, wołowina, Ukraina, Rosja, hodowcy bydła

Zakup zwierząt hodowlanych będzie finansowany w ramach KPS?

Zakup zwierząt hodowlanych powinien być finansowany w ramach KPS. Apelują o to hodowcy i producenci bydła mięsnego oraz przedstawiciele sektora hodowlanego. Obecna sytuacja na rynku zbóż spowodowana agresją Rosji na Ukrainę i związane z tym...
Dostawcy za byki w kategorii wiekowej 12-24 miesiące uzyskiwali średnio 10,81 zł za kg. Cena ta była o 0,4% wyższa niż przed tygodniem i o 0,2% niższa niż przed miesiącem. Byki te były jednocześnie o 4,6% tańsze niż przed rokiem. 
 
W kategorii byków w wieku powyżej 24 miesięcy cena w ciągu tygodnia wzrosła nieznacznie o 0,1% do wartości 10,60 zł za kg. Była ona o 0,8% niższa niż przed miesiącem oraz o 6,2% niż przed rokiem. 
 
Producenci za krowy uzyskiwali średnio 8,30 zł za kg, czyli o 1% więcej niż przed tygodniem. Cena ta była jednocześnie o 0,8% wyższa niż przed miesiącem, a także o 5,6% niższa niż przed rokiem. 
 
Jałówki powyżej 12 miesięcy skupowano średnio po 10,40 zł za kg wagi żywej. Były one o 0,1% tańsze niż przed tygodniem. Jednocześnie cena jałówek była o 0,7% niższa niż przed miesiącem oraz o niemal 8,5% niż przed rokiem. 
 
W trzecim tygodniu maja ćwierci z buhajków do 2 lat sprzedawano po 20,05 zł za kg, a z krów rzeźnych po 17,71 zł za kg. 
 

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals) 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA