Medale EuroTier 2021. Stacja wolna od patogenów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
22-02-2021,16:20 Aktualizacja: 22-02-2021,16:26
A A A

Firma URBAN GmbH & Co. KG otrzymała srebrny medal EuroTier 2021 za stację żywienia dla cieląt Alma Pro Hygiene Set.

Stacja została wyposażona w zestaw, w którym za pomocą promieniowania UV-C niszczone są chorobotwórcze patogeny. Jest to szczególnie istotne w przypadku cieląt.

Promiennik został umieszczony w zbiorniku na wodę, przez co promienie naświetlają tę, która jest wykorzystywana do przygotowywania pójła preparatu mlekozastępczego.

Gdy zwierzęta po skończonym odpoju opuszczają stację, smoczek przez który piły one pójło oraz powierzchnia wokół niego, również są wystawione na działanie promieniowania.

CowToilet holenderskiej firmy Hanskamp

Toaleta dla krów z automatycznym nocnikiem

CowToilet, czyli „toaleta dla krów” holenderskiej firmy Hanskamp, to połączenie stacji żywienia z innowacyjnym urządzeniem do odbierania i krótkotrwałego magazynowania moczu od krowy.   Zwierzę wchodzi do metalowej...

Producent zapewnia, że odkażanie zarówno wody, jak i smoczka, znacząco zmniejsza liczbę patogenów i drobnoustrojów. Dzięki temu nie rozprzestrzeniają się one wśród cieląt.

Firma podkreśla, że w przeciwieństwie do innych systemów higieny urządzeń i sprzętu do odpoju tych zwierząt, w stacji Alma Pro Hygiene Set nie stosuje się chemicznych preparatów dezynfekcyjnych.

Targi EuroTier 2021 z powodu pandemii Covid-19 odbyły się wirtualnie. Od 9 do 12 lutego hodowcy mogli wziąć w nich udział za pośrednictwem platformy cyfrowej.

Niezależny komitet ekspertów powołany przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG przyznał jeden złoty i siedem srebrnych medali w konkursie Innovation Award EuroTier, do którego zgłoszonych zostało 80 produktów. Sześć z nich dotyczy najnowszych rozwiązań stosowanych w hodowli i produkcji bydła.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA