Targi EuroTier 2021 odbyły się wirtualnie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
16-02-2021,18:00 Aktualizacja: 16-02-2021,17:58
A A A

Targi EuroTier 2021 z powodu pandemii Covid-19 odbyły się wirtualnie. Od 9 do 12 lutego hodowcy mogli wziąć w nich udział za pośrednictwem platformy internetowej.

Targi EuroTier 2021 oficjalnie trwały od 9 do 12 lutego. Jak informuje organizator wydarzenia Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG, z platformą cyfrową połączyło się ponad 41 000 uczestników.

Julia Kloeckner, minister rolnictwa Niemiec, w swoim przemówieniu otwierającym targi zachęciła rolników w Niemczech do hodowli zwierząt.

Hubertus Paetow, prezes DLG zauważył, że hodowla zwierząt w Niemczech i Europie będzie w przyszłości wyglądać inaczej, niż w wielu innych regionach świata. Wyższe wymagania w zakresie dobrostanu i zrównoważonego rozwoju wymagają różnych koncepcji technicznych. Stwarza to poważne wyzwania dla rolników.

POLPIG, opłacalność produkcji trzody chlewnej. WPR, zielony ład,

Trzeba zadbać o opłacalność produkcji

Obecnie w Polsce, aby uzyskać opłacalność produkcji, trzeba utrzymywać co najmniej 400 sztuk trzody chlewnej. Warunek ten spełnia zaledwie 2% gospodarstw.   Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej POLPIG jest...

1200 firm zaprezentowało swoją ofertę

Swoją ofertę zaprezentowało około 1200 firm. Rolnicy i goście mogli również wziąć udział w 300 specjalistycznych wydarzeniach i kontaktować się z wybranymi firmami.

DLG informuje, że uczestnicy targów kontaktowali się z wybranymi firmami za pośrednictwem rozmów audio, wideo, czatów, a także odwiedzali ich strony internetowe.

Na platformie cyfrowej reprezentowanych było 128 krajów. 45% uczestników pochodziło spoza Niemiec.

DLG uruchomiło 8 równoległych kanałów wideo online, gdzie transmitowane było ponad 300 interaktywnych programów. Poruszały one tematy mające m.in. wpływ na światowy sektor hodowli zwierząt.

Wśród najważniejszych wydarzeń znalazły się wydarzenia branżowe takie jak International Poultry Event, Cattle & Pig Event oraz ceremonia wręczenia nagród EuroTier i EnergyDecentral Innovation Award.

Medale przyznane przed targami

Podobnie jak minionych edycjach targów EuroTier, organizatorzy jeszcze przed ich otwarciem przyznali złote i srebrne medale w konkursie Innovation Award EuroTier czyli innowacyjnych produktów.

ptasia grypa, ognisko choroby, wirus HPAI, przypadki choroby, Europa,

Gdzie odnotowano najwięcej ognisk ptasiej grypy?

Główny lekarz weterynarii opublikował raport przedstawiający aktualną sytuację w zakresie występowania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w Europie w bieżącym roku. Wynika z niego, że najtrudniejsza sytuacja występuje we Francji i w...

Do konkursu zgłoszonych zostało 80 produktów. Komitet ekspertów powołany przez DLG przyznał 8 medali.

Zdecydowana większość, bo aż 6, dotyczy hodowli i produkcji bydła.

Również nagroda w kategorii Animal Welfare Award czyli za dobrostan zwierząt, która jest przyznawana przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze i Federalne Stowarzyszenie Praktykujących Lekarzy Weterynarii (BPT), dotyczy sektora produkcji i hodowli bydła mlecznego.

W najbliższym dniach na naszym portalu będziemy prezentować nagrodzone na targach EuroTier 2021 produkty.

Więcej informacji na temat targów EuroTier 2021 znajdziesz TUTAJ

Hodowcy o wszyscy zainteresowani, którzy chcą zobaczyć najnowsze doniesienia z targów EuroTier 2021, mogą odwiedzić specjalną platformę cyfrową. Będzie ona aktywa do 15 kwietnia.Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA