Martwe i wygłodzone krowy w gospodarstwie na Podlasiu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
13-06-2021,14:55 Aktualizacja: 12-06-2021,10:59
A A A
W gospodarstwie na jednej z podlaskich wsi służby weterynaryjne znalazły martwe i wygłodzone krowy. Sprawą zainteresowały się po zgłoszeniu mieszkańców, których zaniepokoił odór wydostający się z jednego z gospodarstw.
 
Mieszkańy niewielkiej wsi niedaleko Suraża w powiecie białostockim w woj. podlaskim, zaniepokojeni wydostającym się z jednego z gospodarstw odorem zawiadomili służby weterynaryjne.
 
Inspektorzy znaleźli tam 7 martwych krów i 20 zaniedbanych, niedożywionych i odwodnionych zwierząt.
 
ceny bydła rzeźnego, mięso wołowe, wołowina, spadek cen, zakup bydła rzeźnego

Bydło w skupie wciąż drożeje

Notowania w skupie bydła w trzecim tygodniu maja wzrosły. Producenci za bydło ogółem otrzymywali o 0,7% więcej niż przed tygodniem, o 0,6% niż przed miesiącem, a także o niemal 20% niż przed rokiem.     Cena bydła rzeźnego w...
Jak powiedział dla radia.bialystok.pl burmistrz Suraża Henryk Łapiński, miejscy urzędnicy w asyście policji i lekarza weterynarii znaleźli na terenie gospodarstwa 7 martwych krów, które znajdowały się w tym samym miejscu co żywe zwierzęta.
 
- Pozostałe żyjące krowy były wychudzone i odwodnione, dlatego strażacy ochotnicy przede wszystkim dostarczyli im wodę, bo studnia w gospodarstwie nie miała sprawnej pompy – mówił dla radia.bialystok.pl naczelnik OSP w Surażu Łukasz Niewiński. 
 
Mieszkańcy miejscowości nie chcą rozmawiać na temat sytuacji w gospodarstwie sąsiada. Przyznają, że zaniepokoił ich smród rozkładającej się padliny, a sam właściciel znany jest z nadużywania alkoholu i prawdopodobnie od dłuższego czasu zaniedbywał zwierzęta.
 
Na wniosek Powiatowego Lekarza Weterynarii w Białymstoku władze gminy chcą odebrać zwierzęta rolnikowi. Jednak do tej pory nie został on odnaleziony. PLW w Białymstoku poinformował, że sprawa trafi do sądu. 
 
Rolnikowi zostaną postawione zarzuty znęcanie się nad zwierzętami. Grożą mu za to 3 lata więzienia.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA