Jacek Zarzecki: ekoterroryści próbują manipulować społeczeństwem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
30-05-2023,13:30 Aktualizacja: 30-05-2023,18:16
A A A

XXX Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, która odbyła się w połowie maja w Poznaniu, przeszła do historii. Święto hodowców i producentów próbowali zakłócić tzw. obrońcy praw zwierząt.

Organizacje uważające się za obrońców zwierząt zorganizowały protest przed Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, gdzie odbywała się Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

- To byli przedstawiciele jednej z organizacji, które ja nazywam ekoterrorystami - mówi Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego i dodaje:

Jacek Zarzecki, stopdezinformacjiżywnościowej, obrońcy zwierząt, żywność pochodzenia zwierzęcego, KRD-IG, Robert Telus

Powstała koalicja do walki z dezinformacją żywnościową

Rosnący problem fake newsów i dezinformacji pojawiających się w przestrzeni publicznej na temat polskiej żywności oraz hodowli i dobrostanu zwierząt w Polsce to coraz większe wyzwanie dla branży rolno-spożywczej. W siedzibie ministerstwa...

- Warto zwrócić uwagę na zdjęcia, którymi dysponują. Są one ściągnięte z Internetu i prezentują często pozaeuropejskie gospodarstwa.

Zdjęcia prezentują zwierzęta, które zdaniem organizacji prozwierzęcych, cierpią i są maltretowane przez hodowców.

Jacek Zarzecki podkreśla, że prezentacja tego typu fotografii z odpowiednim komentarzem ma na celu zmanipulowanie konsumentów i zniechęcenie ich do spożywania mięsa.

- Pokazywanie cieląt wiezionych na taczce do cielętnika na odpojenie mlekiem z komentarzem, że trafiają one na wysypisko śmieci, kur w czasie pierzenia czy lochy, która po wyproszeniu leży w jarzmie po to, aby nie przygniotła prosiąt, to jest kompletne oszukiwanie konsumentów, którzy na szczęście nie dają się zmanipulować - mówi Jacek Zarzecki dodając:

- Świadczy o tym zainteresowanie naszą wystawą. Ludzie chętnie próbowali dań z polskiej wołowiny oraz robili sobie zdjęcia ze zwierzętami. Jedna z młodych dziewczyn przytulała się do największego buhaja prezentowanego podczas wystawy, który ważył niemal 1700 kg.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2023

Hoduj z głową bydło:

-Białogrzbiete to spokojna rasa

-Detoksykanty zabezpieczają

-Tajemnice rekordowej produkcji 

-Ubój na pastwisku bez stresu

 

PRENUMERATA