Dzieci pijące tłuste mleko są zdrowsze

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-12-2016,7:00 Aktualizacja: 20-12-2016,21:01
A A A
Tłuste mleko jest lepsze od chudego - tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych w USA i Kanadzie – czytamy na stronie internetowej Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
 
Dzieci pijące mleko o zawartości 3,8 proc. tłuszczu są szczuplejsze i mają wyższy poziom witaminy D, od tych które piją mleko odtłuszczone. Ponadto dzieci te nie tyją oraz mają lepszy wskaźnik BMI (Body Mass Index). 
 
Wynika to z najnowszych badań, których wyniki ukazały się w „American Journal of Clinical Nutrition”. W doświadczeniu przeprowadzonym przez naukowców, którym przewodziła dr Shelley M. Vanderhout z Uniwersytetu w Toronto, wzięło udział 2745 dzieci w wieku od 12 do 72 miesięcy. Testowano wpływ różnego rodzaju mleka na ich organizmy.
 
Autorzy badania przyznają, że wyższa zawartość tłuszczu w mleku poprawia wchłanianie rozpuszczalnej w tłuszczach witaminy D. Poza tym dzieci, które piją tłuste mleko, są bardziej syte i nie mają ochoty na podjadanie, a więc nie sięgają po kaloryczne przekąski zawierające duże ilości węglowodanów.
 
Dotychczas instytucje, takie jak Amerykańska Akademia Pediatryczna, Narodowy Instytut Zdrowia w USA i Kanadyjski Instytut Zdrowia, rekomendowały dla dzieci powyżej drugiego roku życia spożywanie mleka o zawartości 1 proc. tłuszczu.
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA