Dobrostan bydła mlecznego. Dokąd zmierzamy?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
20-02-2019,10:00 Aktualizacja: 20-02-2019,7:16
A A A

Jak można zwiększyć dobrostan krowy mlecznej w okresie przejściowym, jakie są najważniejsze wyzwania dla dobrostanu w dużej oborze wolnostanowiskowej, czy obora z dojem automatycznym zwiększa dobrostan krów oraz jak można poprawić dobrostan cieląt?

Katedra Żywienia i Dietetyki Zwierząt zaprasza na czwartą edycję międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu Nauka - Praktyce. Odbędzie się ona 14 marca 2019 roku w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Konferencja jest skierowana zarówno do hodowców, praktyków, doradców żywieniowych, zootechników a także lekarzy i techników weterynarii. Wśród wykładowców znajdą się specjaliści z Kanady, Szwecji, Estonii oraz Polski.

szkoła żywienia, jak przygotować krowę do laktacji, krowy mleczne, zasuszenie

Jak przygotować krowę do laktacji? Przede wszystkim dobrze żywić

Jak przygotować krowę do laktacji to temat tegorocznej międzynarodowej konferencji naukowej, która 15 marca odbyła się na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zgromadziła ona ponad 200 hodowców, zootechników oraz lekarzy...

Organizatorzy oraz zaproszeni goście podczas tegorocznego spotkania będą się starali odpowiedzieć na pytanie: "Dobrostan bydła mlecznego - dokąd zmierzamy?".

Okres przejściowy - jak można zwiększyć dobrostan krowy mlecznej? Temat ten zaprezentuje prof. Marina Von Keyserlingk z Kanady.

Dr Marko Kass z Estonii opowie o tym jakie są najważniejsze wyzwania dla dobrostanu w dużej oborze wolnostanowiskowej?

Czy obora z dojem automatycznym zwiększa dobrostan krów? Na to pytanie odpowie dr Leszek Jarosz.

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, bydło mleczne, bydło mięsne, dopłaty

Hodowcy i producenci bydła dalej będą otrzymywać dopłaty

Płatności do produkcji bydła, jak informuje Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, będą obowiązywały w nowej perspektywie finansowej po 2020 roku. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na podstawie przeprowadzonej analizy...

Odpajanie cieląt czyli która z metod podawania cielętom pójła jest najlepsza i dlaczego? To temat wystapienia prof. Leny Lidfors ze Szwecji.

Prof. Marina Von Keyserlingk z Kanady jeszcze raz zabierze głos. Tym razem postara się ona odpowiedzieć na pytanie jak można poprawić dobrostan cieląt?

Więcej informacji na temat czwartej edycji międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu Nauka - Praktyce można znaleźć TUTAJ.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA