Certyfikat ICAR dla PFHBiPM został utrzymany

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
24-05-2024,15:25 Aktualizacja: 24-05-2024,14:35
A A A

Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Leszek Hądzlik odebrał Certyfikat Jakości ICAR.

Leszek Hądzlik odebrał certyfikat ICAR podczas 46 walnego zgromadzenia komitetu, które odbyło się w dniach 19-24.05.2024 w Bled na Słowenii.

Międzynarodowy Komitet ds. Kontroli Użytkowości Zwierząt Gospodarskich (ICAR) to międzynarodowa organizacja, której celem jest dzielenie się wiedzą oraz normalizacja i kontrola standardów prowadzenia oceny wartości użytkowej zwierząt, ksiąg hodowlanych oraz zadań z zakresu produkcji zwierzęcej.

mleko, cena mleka, mleko surowe, mleczarnie, krowy mleczne, produkcja mleka, mleko w UE

Mleko po raz czwarty z rzędu potaniało

Mleko w kwietniu kosztowało w skupie 202,56 zł za hl tj. o 0,2% mniej niż w marcu (205,04 zł/hl) oraz o 6,6% mniej niż przed rokiem (216,80 zł za hl). Cena mleka kwietniu 2024 roku w Polsce, według Głównego Urzędu Statystycznego, po raz...

Zasady i standardy ustalone przez ICAR są uznawane za wiążące w Unii Europejskiej.

PFHBiPM jest członkiem ICAR od 2007 roku, natomiast prawo posługiwania się Certyfikatem Jakości ICAR posiada od 2010 roku.

Certyfikat przyznawany jest okresowo, w efekcie szczegółowego audytu wnioskującej o jego posiadanie organizacji członkowskiej. To swoiste potwierdzenie najwyższych standardów jakości usług świadczonych hodowcom.

PFHBiPM przeszła pomyślnie wszystkie dotychczasowe audyty ICAR, również ten przeprowadzony ostatnio, czyli w listopadzie 2023 roku.

Certyfikat Jakości ICAR utrzymany

Międzynarodowy Komitet ds. Kontroli Użytkowości Zwierząt Gospodarskich (ICAR) uznał, że system identyfikacji bydła PFHBiPM pozostaje w zgodzie z jego wytycznymi.

Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego, bydło mleczne, krowy mleczne, jałówki, hodowla bydła, hodowcy bydła, PFHBiPM

Zapraszamy na XII Ogólnopolską Wystawę Bydła Hodowlanego

Hodowcy bydła mlecznego z całej Polski już za miesiąc w dniach 22-23 czerwca wezmą udział w XII Ogólnopolskiej Wystawie Bydła Hodowlanego. Wystawa odbędzie się w Bratoszewicach w województwie łódzkim. Wycena bydła hodowlanego...

System oceny użytkowości mlecznej, w analizowanym okresie dla 807 719 krów typu użytkowego mlecznego i mięsno-mlecznego w metodzie A, jest efektywny i w zgodzie ze standardem ICAR (wg. danych za rok 2023).

Procedury wpisu i prowadzenia ksiąg hodowlanych pozostają zgodne z wytycznymi ICAR.

System oceny typu i budowy krów i stosowane w tym obszarze procedury, nie są sprzeczne z wytycznymi ICAR w tym zakresie.

Dane z oceny wartości użytkowej, prowadzenia ksiąg hodowlanych, oceny typu i budowy itd., są przetwarzane w kompleksowym systemie informatycznym Fedinfo, który pracuje w zgodzie z zapisami w wytycznych ICAR dotyczących tego obszaru.

Cztery laboratoria PFHBiPM wykonujące analizy około 8 mln. próbek mleka rocznie posiadają akredytację na metody analizy, a procedury związane z identyfikacją próbki mleka i krowy są zgodne ze standardami ICAR.

Laboratorium Genetyki Bydła posiada akredytowane i zgodne ze światowymi standardami metody analizy DNA oraz stosuje wymaganą przez ICAR identyfikację próbki.

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals) 

 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA