Brazylijska wołowina cieszy się coraz większą popularnością

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
09-11-2020,13:30 Aktualizacja: 09-11-2020,16:00
A A A
Pandemia koronawirusa nie wpłynęła na osłabienie brazylijskiej branży mięsa wołowego. Według wstępnych analiz eksport wołowiny w tym roku może pobić rekord i osiągnąć wartość 8 mld dolarów. 
 
Kryzys związany z Covid-19 nie wpłynął negatywnie na eksport brazylijskiej wołowiny. Utorował on nowe drogi zbytu tego rodzaju mięsa – informuje portal euromeatnews.com.
 
Wstępne prognozy przewidują, że w bieżącym roku z Brazylii wyjedzie rekordowa ilość wołowiny o wartości 8 mld dolarów.
 
Ministerstwo Rolnictwa, Hodowli i Zaopatrzenia prowadzi negocjacje z krajami, które reprezentują duży wolumen zakupów i są zainteresowane wołowiną z Brazylii.
 
Global Dairy Trade, indeks GDT, produkty mleczarskie, spadek cen, masło,mleko, sery,

Ceny produktów mleczarskich na GDT spadły

Wzrost cen produktów mleczarskich na platformie Global Dairy Trade (GDT) był odnotowywany przez kolejne trzy aukcje. Ostatnie notowanie zakończyło się minusem, a ogólny indeks cenowy spadł o 2%.    Aukcja na platformie...
Jak twierdzi Antônio Jorge Camardelli, prezes Brazylijskiego Stowarzyszenia Przemysłów Eksportu Mięsa (ABIEC) w tym roku jest oczekiwany rekordowy wzrost eksportu wołowiny do 2 mln ton.
 
W minionym roku wzrost przychodów wyniósł 15,5%, a jego wartość osiągnęła poziom 7,59 mld dolarów, przy całkowitym eksporcie sięgającym 1,84 mln ton, co oznacza wzrost o 12,4%.
 
W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy sprzedaż świeżego i przetworzonego mięsa wzrosła o 19,7%. Do Chin trafia niemal 58% całkowitego eksportu. Wzrost wywozu odnotowano także do Egiptu, Chile, Rosji, do Stanów Zjednoczonych i na Filipiny.
 
Brazylia ma bardzo dobrze zorganizowane sieci dystrybutorów i dlatego ma szansę zwiększyć swój udział w światowych rynkach w kolejnych latach.
 
Firma Marfrig w pierwszej połowie roku odnotował historyczne wyniki, z przychodami netto w wysokości 32,3 mld dolarów i zyskiem netto w wysokości 2,16 mld dolarów.
 
cena bydła, skup żywca wołowego, wołowina, ceny w Polsce,

Cena żywca wołowego w listopadzie spadła

Cena skupu bydła w Polsce w przedostatnim tygodniu października nie uległa zmianie, ale na początku listopada spadła. Dotyczy to zarówno buhajów, jałówek oraz krów w wadze żywej i w rozliczeniu wbc.    Żywiec...
- Oznacza to wzrost sprzedaży o 48% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r. - podkreślił Alisson Navarro, dyrektor eksportu Marfrig do Ameryki Łacińskiej.
 
Jak tłumaczył dyrektor wykonawczy, kiedy Covid 19 przybył do Brazylii, rynek azjatycki praktycznie wracał do normy i dlatego poziom eksportu został utrzymany. 
 
- Wpływ pandemii na sektor produkcji i eksportu mięsa Marfriga był pozytywny, a trzeci kwartał również przyniósł doskonałe wyniki, przy jeszcze większym popycie na rynku międzynarodowym - dodał Alisson Navarro. 
 
Według niego w najbliższych tygodniach dostępność bydła gotowego do uboju powinna wzrosnąć. W rzeczywistości ubój zmniejszył się o 8% w drugim kwartale w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r.
 
W tym roku Brazylia otrzymała również zgodę Tajlandii na eksport wołowiny z kością, bez kości i podrobów, co dodatkowo wzmocniło rynek.
 

Więcej informacji dotyczących hodowli bydła i produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło". ZAPRENUMERUJ

 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2022

Hoduj z głową bydło:

-Produkuj mleko A2

-Jakie buhaje A2A2?

-Separat na legowiskach

-Lizawki-niezbędny dodatek?

-Rozród stada jak w zegarku

 

PRENUMERATA