Wsparcie dla kół gospodyń wiejskich – ARiMR przypomina ważne daty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
07-12-2023,12:20 Aktualizacja: 07-12-2023,13:38
A A A

Czas na wydatki jest do końca roku, a na sprawozdanie - do końca stycznia – przypomina kołom gospodyń wiejskich (KGW), które wystarały się o dofinansowanie dla swojej działalności, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

W tegorocznym naborze wniosków (od 3 kwietnia do 30 września) o pomoc finansową na prowadzenie działalności statutowej ubiegało się 13,4 tys. kół gospodyń wiejskich. Na ich konta trafiło z tego tytułu 114,3 mln zł (pula środków wynosiła 120 mln zł).

Czas na wydanie pieniędzy, które koła gospodyń wiejskich otrzymały z ARiMR na rozwijanie swojej działalności, mija z końcem bieżącego roku. Zaś do 31 stycznia 2024 r. organizacje te muszą się rozliczyć, w formie sprawozdania, z poczynionych zakupów” – wskazuje w komunikacie Agencja.

Jak dalej przypomina, zrzeszone gospodynie wiejskie mogą przeznaczyć pozyskane fundusze na aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w lokalnych środowiskach oraz działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich.

„Ważnymi celami, na które można wydać pieniądze, są także rozwój przedsiębiorczości kobiet, inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków ich życia i pracy na wsi czy propagowanie kultury ludowej” – zaznacza ARiMR.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu