W Senacie wysłuchanie publiczne ws. ustawy o ochronie zwierząt

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marta Rawicz PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-09-2020,21:35 Aktualizacja: 18-09-2020,21:46
A A A

W przyszłą środę w Senacie odbędzie się wysłuchanie publiczne ws. nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt - poinformował PAP szef senackiej komisji ustawodawczej Krzysztof Kwiatkowski. Będą mogły w nim uczestniczyć zarówno środowiska rolnicze jak i organizacje prozwierzęce.

Sejm uchwalił w nocy z czwartku na piątek nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Sejm, prawo, polityka, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, piątka dla zwierząt

Piątka dla zwierząt to bubel prawny, który uderzy w rolnictwo

Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt wydaje się być bardziej wynikiem działania emocji niż merytorycznej analizy i całościowego spojrzenia na temat dobrostanu zwierząt - uważa Federacja Związków Pracodawców –...
Ustawa trafi teraz do Senatu, gdzie Koalicja Obywatelska już zapowiedziała, że będzie chciała zgłosić do niej szereg poprawek. Wiceszefowa Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon nie wykluczyła w piątkowej rozmowie z PAP, że senatorowie zajmą się nowelą na najbliższym posiedzeniu, zaplanowanym pod koniec września.

Wcześniej, w przyszłą środę, ma się odbyć wysłuchanie publiczne noweli.

- W najbliższą środę w ramach prac nad ustawą o ochronie zwierząt w senackiej komisji ustawodawczej odbędzie się wysłuchanie publiczne. Deklaruję jako przewodniczący, że będziemy pracować w dzień, nie w nocy, żadna drukarka nie wysiądzie, a wszyscy zainteresowani, zarówno ze strony organizacji prozwierzęcych, jak i rolniczych będą mogli zabrać głos - powiedział PAP szef komisji ustawodawczej Krzysztof Kwiatkowski.

piątka dla zwierząt, ustawa o ochronie zwierząt, sejm, ubój rytualny, zwierzęta futerkowe

Ustawa o ochronie zwierząt przeszła przez Sejm. Ardanowski głosował przeciw

Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Za jej przyjęciem głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu....

Uchwalona z inicjatywy PiS nowela ustawy o ochronie zwierząt budzi m.in. silny sprzeciw środowisk rolniczych, które w środę protestowały w tej sprawie w Warszawie.

- To jest kpina! Jarosław Kaczyński nasze głosy ukradł, rozwala młotkiem polskie rolnictwo - mówił wówczas lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.

Poprawki do ustawy zapowiedzieli posłowie Koalicji Obywatelskiej. Chodzi m.in. - jak mówili w piątek po głosowaniu - o poprawę regulacji dotyczących odszkodowań dla hodowców zwierząt futerkowych i producentów mięsa z tzw. uboju rytualnego, wprowadzenie całkowitego zakazu trzymania zwierząt na uwięzi i wprowadzenie obowiązku czipowania domowych czworonogów.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu