Rząd za dalszymi pracami nad projektem zakazu handlu w niedzielę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
21-03-2017,14:55 Aktualizacja: 21-03-2017,15:16
A A A

Rada Ministrów zarekomendowała dalsze prace nad obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, przy uwzględnieniu i rozważeniu uwag zawartych w stanowisku rządu oraz środowiska i podmioty zainteresowane projektem ustawy.

Według projektu handlować będzie można tylko w wyznaczone niedziele, do godziny 14. Zgodnie z obywatelską propozycją, zakaz handlu w ten dzień miałby dotyczyć większości placówek handlowych, z odstępstwami.

Handel mógłby odbywać się jedynie w dwie kolejne niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia, w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą, w ostatnią niedzielę stycznia, czerwca, sierpnia oraz w pierwszą niedzielę lipca.

W wigilię Bożego Narodzenia - chyba, że przypada w niedzielę - oraz w Wielką Sobotę "handel oraz wykonywanie innych czynności sprzedażowych" mogłoby się odbywać do godz. 14. Projekt przewiduje też odpowiedzialność karną za złamanie zakazu handlu - chodzi tu o grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej