Projekt dotyczący zwrotu akcyzy dla rolników - 1,46 zł za litr wykorzystanego oleju napędowego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
05-12-2023,8:45 Aktualizacja: 05-12-2023,8:47
A A A

Rolnicy w 2024 r. dostaną 1,46 zł zwrotu akcyzy od każdego litra wykorzystanego do produkcji rolnej oleju napędowego - przewiduje opublikowany w środę projekt rozporządzenia Rady Ministrów w tej sprawie.

Chodzi o projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju w 2024 r., który określa stawkę zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju w 2024 r.

"Mając na uwadze ustaloną w projekcie ustawy budżetowej na rok 2024 kwotę 1663 mln zł przeznaczoną na postępowanie w sprawie zwrotu podatku akcyzowego i jego wypłatę, w projekcie rozporządzenia proponuje się stawkę zwrotu części podatku akcyzowego na 1 litr oleju napędowego w wysokości 1,46 zł" - wskazano w opisie projektu rozporządzenia.

Zgodnie z przepisami zwrot podatku akcyzowego następuje za okresy sześciomiesięczne na podstawie wniosków złożonych przez producentów rolnych do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) wraz z fakturami albo kopiami tych faktur oraz dokumentem wydanym przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu