Gotowy projekt dotyczący pomyłek z numerami kont bankowych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
04-02-2017,17:55 Aktualizacja: 04-02-2017,13:03
A A A

Pieniądze przelane przez pomyłkę na niewłaściwy numer konta bankowego będzie można łatwiej odzyskać - to cel projektu przygotowanego przez Kancelarię Prezydenta RP i Rzecznika Finansowego - poinformował PAP prezydencki minister Andrzej Dera.

Projekt jest gotowy; jest przekazywany do konsultacji z sektorem bankowym i ministrem finansów - dodał.

komornik, egezukucja komornicza, stado, zwierzęta gospodarskie, maszyny rolnicze, nawozy

Łatwo zostać bankrutem i komornik zapuka do drzwi

Przeinwestowanie w sprzęt, strata dzierżawionej od państwa ziemi - to tylko niektóre powody, które mogą doprowadzić do finansowej zapaści gospodarstwa. Wystarczy kilka nietrafionych decyzji albo zbieg złych okoliczności i w opłotkach...
Dera uważa, że obecnie odzyskiwanie pieniędzy przelanych przez pomyłkę np. w wyniku błędnie wpisanej jednej lub dwóch cyfr w numerze konta bankowego to dla obywateli "droga przez mękę".

Jak zaznaczył, czasem błąd dotyczy dużych kwot, które zamiast na konto dewelopera, trafiają na konto innego podmiotu. Powiedział, że do prezydenta Andrzeja Dudy w tego rodzaju sprawach zwracało się bardzo wiele osób.

Projekt przygotowany we współpracy z Rzecznikiem Finansowym ma ułatwić dochodzenie, odzyskiwanie tych środków - powiedział prezydencki minister. Nie chciał ujawnić szczegółów tych rozwiązań.

Kolejny z projektów prezydenckich - powiedział Dera - likwiduje dyskryminację pracowników sezonowych.

Poinformował, że projekt trafił do zaopiniowania przez Radę Dialogu Społecznego.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu