Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonych w KRUS znów przedłużony
Podstawą prawną do przedłużenia zasiłku opiekuńczego dla ubezpieczonych w KRUS jest rozporządzenie Rady Ministrów z 23 kwietnia w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19.
Od 26 kwietnia do 9 maja ponownie przedłużono zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego rodzica lub opiekuna w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - poinformowało ministerstwo rolnictwa.
KRUS przypomina o PIT-ach
Świadczenie przysługuje w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko, ubezpieczonym rolnikom i domownikom z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat; dzieckiem z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
"Zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwać więc w przypadku, gdy placówki są nadal zamknięte ze względu na COVID-19 oraz w sytuacji, gdy placówka która wznowiła naukę/opiekę stacjonarną zostanie zamknięta lub jej funkcjonowanie, mimo, że jest otwarta zostanie ograniczone ze względu na nieprzewidziane zamknięcie klasy, oddziału, a więc w przypadku gdy nie będzie możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi lub osobami dorosłymi niepełnosprawnymi" - podano w komunikacie resortu rolnictwa.
Podstawą prawną jest rozporządzenie Rady Ministrów z 23 kwietnia 2021 r. w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19.
- Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym! Czekamy: redakcja@agropolska.pl
-
Ceny zbóż – tak płacą w skupach. Co z rozwojem przetwórstwa?
-
Słabsza koniunktura w rolnictwie. Mimo to, rolnicy zwiększyli inwestycje
-
FBZPR apeluje o masową mobilizację polskich rolników. Chodzi o wielki protest w Brukseli
-
O prosiętach, lochach i błonniku podczas III Akademii Produkcji Prosiąt z Wipaszem
-
Zrzeszanie się musi być łatwiejsze – MRiRW powołuje zespół ds. spółdzielni rolniczych
-
Przywiózł brukselkę z Niderlandów. Kierowca dostał mandaty gotówkowe na 8900 zł
-
Rolnicy chcą pryskać przy jeszcze silniejszym wietrze. O jaki limit wnioskują?
-
Profesjonalne zaopatrzenie dla rolnika i sadownika bez wychodzenia z domu
-
Prawie 50 tysięcy pszczelarzy w Polsce. Ilu ich przybyło w ostatnich latach?
-
04-12-2025,11:40
O prosiętach, lochach i błonniku podczas III Akademii Produkcji Prosiąt z...
-
03-12-2025,10:15
Certyfikat jakości QAFP dla producentów trzody chlewnej
-
26-11-2025,13:10
O efektywności hodowli świń podczas warsztatów Axiom i DSM
-
19-11-2025,12:10
Zrobotyzowana obora z potencjałem na dalszy rozwój
-
17-11-2025,11:15
Innowacje w produkcji trzody chlewnej podczas konferencji Żniwniok
-
05-11-2025,16:35
Cena tuczników. Czy notowania na VEZG w końcu się zmienią?
-
05-11-2025,16:35
Cena tuczników. Czy notowania na VEZG w końcu się zmienią?
-
06-08-2025,9:30
Ceny świń w Polsce nadal są niższe niż w Niemczech. Czy nastąpi wyrównanie...
-
30-06-2025,9:50
Trzecie wydanie "Hoduj z Głową Bydło" w 2025 roku. Wideo
-
25-04-2025,10:55
Drugie wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku. Wideo
-
22-04-2025,10:45
Drugie wydanie „Hoduj z Głową Bydło” w 2025 roku. Wideo
-
20-02-2025,19:45
Pierwsze wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku