Wiceszef MRiRW: pomoc dla producentów malin zostanie wypłacona w tym roku

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
07-12-2023,13:30 Aktualizacja: 07-12-2023,13:32
A A A

Pomoc dla producentów malin, która będzie udzielana ze względu na wzrost kosztów uprawy i problemy ze zbytem tych owoców, w wysokości 55 mln zł, zostanie wypłacona w tym roku - poinformował w czwartek podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

Jak wskazał podczas posiedzenia sejmowej komisji wiceminister, program pomocowy dla producentów malin przewiduje wypłatę kwoty 55 mln zł, a środki te będą pochodziły z rezerwy celowej budżetu państwa.

poseł, krajewski, minister, gembicka, sejm, dopłaty, zboże, dopłaty do zbóż

Rolnicy z odmownymi decyzjami ws. dopłat do zbóż? Gembicka zapewnia: zostaną wypłacone do 15 grudnia

Rolnicy dostaną dopłaty do zbóż, zostaną one wypłacone do 15 grudnia - podkreśliła w środę w Sejmie minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka. Sejm w środę rano wznowił posiedzenie. Na początku obrad głos zabrał m.in poseł Stefan...

Bartosik zapytany, kiedy należy spodziewać się wypłaty tych środków, poinformował że "otrzymaliśmy już pozytywną odpowiedź z Komisji Europejskiej i środki te zostaną wypłacone w tym roku".

Resort rolnictwa informował wcześniej, że dotacja przysługuje na złożone do 31 października 2023 r. przez producentów malin wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomocą może być objęte do 10 ha upraw malin.

Z informacji zamieszczonych na stronie resortu rolnictwa wynika, że stawki pomocy wynoszą: 1250 zł/ ha upraw malin, na których wystąpiły szkody spowodowane wystąpieniem w 2023 r. przymrozków wiosennych, huraganu lub gradu i w odniesieniu do których producent malin złożył wniosek o udzielenie pomocy w związku ze stratami w wysokości co najmniej 70 proc., lub 2500 zł/ ha, jeżeli nie złożył wniosku o pomoc w związku ze stratami w wysokości co najmniej 70 proc. z tytułu przymrozków wiosennych, huraganu lub gradu.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu