Twoja gmina może zdobyć grant. Trwa nabór do konkursu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
25-01-2021,12:00 Aktualizacja: 25-01-2021,12:27
A A A

Już 23 gminy z woj. łódzkiego i kujawsko-pomorskiego skorzystały z grantów na realizację mikroprojektów szkoleniowych z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych. Nabór do 8. edycji konkursu grantowego "Gmina na czasie" realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej trwa do 10 lutego.

Uczestnicy szkoleń realizowanych w ramach projektu dowiedzą się, m.in. jak bezpiecznie korzystać z e-administracji, bankowości elektronicznej, systemów transakcyjnych czy mediów społecznościowych oraz jak prowadzić własny biznes w sieci.

Leki weterynaryjne, Inspekcja Weterynaryjna, bogdan Konopka

Leki groźne dla zwierząt krążą w internecie

Kupowanie leków weterynaryjnych w internecie lub podawanie zwierzętom sfałszowanego produktu leczniczego niesie ogromne ryzyko. "Lekarze weterynarii mierzą się z niebezpiecznym zjawiskiem. W internecie pojawia się coraz więcej ofert...

Szkolenia obejmują m.in. takie zagadnienia, jak: rodzic w internecie, mój biznes w sieci, moje finanse i transakcje w sieci, działam w sieciach społecznościowych, tworzę własną stronę internetową, czy kultura w sieci oraz rolnik w sieci.

Kto może ubiegać się o granty na realizację szkoleń? W ramach projektu "Gmina na czasie" gminy wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miasta z województwa łódzkiego i województwa kujawsko-pomorskiego, mogą ubiegać się o granty na realizację na swoim terenie mikroprojektów szkoleniowych, skierowanych do osób w wieku 25 lat i powyżej, w tym również osób niepełnosprawnych.

Do tej pory w konkursie przyznano 23 granty na łączną kwotę blisko 2 mln złotych. Szkoleniami zostanie objęte blisko 3500 osób.

oszustwa w sieci, Dorota Krukowska-Bubiło, zamość, wirtualne maszyny

Wirtualny ciągnik i nowy "numer" oszustów. Nie daj się nabrać!

Kupującemu ciągnik na podstawie internetowej oferty urwał się kontakt ze sprzedawcą po wpłacie zaliczki. W innym przypadku mężczyzna został oszukany, jak opłacił podmienioną na jego koncie pocztowym fakturę. Aktywność przestępców w sieci...

Celem projektu "Gmina na czasie" jest podniesienie i rozwinięcie kompetencji cyfrowych dorosłych mieszkańców terenów wiejskich i małych miast. Dofinansowanie wynosi 100 procent kosztów mikroprojektu i można je przeznaczyć zarówno na koszty związane z samą organizacją szkolenia (promocja, catering, honoraria instruktorów), jak również na koszty zakupu sprzętu komputerowego.

Nabór wniosków do ósmej edycji konkursu trwa do 10 lutego 2021 roku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.gminanaczasie.pl

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich