Stypendia szansą dla tysiąca studentów i doktorantów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KOWR, (em) | redakcja@agropolska.pl
09-12-2019,13:10 Aktualizacja: 09-12-2019,13:17
A A A

W Warszawie odbyła się inauguracja XVIII edycji Programu Stypendiów Pomostowych. W roku akademickim 2019/2020 ponad 1000 studentów (w tym 600 na pierwszym roku) i doktorantów otrzyma finansowe wsparcie.

Stypendia pomostowe to jeden z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Dotychczas przyznano ich ponad 23 800, w tym 16 700 na pierwszy rok studiów - informuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

stypendia pomostowe, kowr, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, pgr

Stypendia czekają na maturzystów ze wsi i małych miejscowości

Na zdolnych maturzystów pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czekają stypendia pomostowe na pierwszy rok studiów. Właśnie ruszył nabór wniosków....
Ogólnopolski Program Stypendiów Pomostowych zainicjowany został w 2002 roku przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Powstał w odpowiedzi na istotny problem społeczny, jakim była wyraźna dysproporcja w dostępie do studiów między młodzieżą mieszkającą na wsi i w miastach.

Skierowany jest do ambitnych i zdolnych maturzystów mogących poszczycić się dobrymi wynikami w nauce, pochodzących m.in. z niezamożnych rodzin byłych pracowników PGR, którzy rozpoczynają I rok studiów dziennych w uczelniach publicznych. Stypendium pomostowe wynosi 5000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

Najzdolniejsi studenci mogą także liczyć na wsparcie podczas dalszej nauki - korzystać ze stypendiów na II, III, IV roku studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży w Stanach Zjednoczonych i kraju.

Partnerami programu są: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Narodowy Bank Polski, Fundacja Wspomagania Wsi, Fundacja BNP Paribas, Cotton House, a także koalicja blisko 90 lokalnych organizacji pozarządowych. Na realizację 18. edycji programu partnerzy przeznaczyli ponad 117 milionów zł.

Administratorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości z Łodzi, która nim zarządza. Realizowany jest przy współpracy KOWR, Centrum im. Profesora Bronisława Geremka oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia".
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement