Spore zainteresowanie dopłatami do kukurydzy. Ile rolników złożyło wnioski?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-03-2024,10:55 Aktualizacja: 01-03-2024,12:09
A A A

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) wstępnie podsumowała zakończony 29 lutego nabór wniosków o dopłaty do kukurydzy.

Dokumenty można było składać bezpośrednio w biurach powiatowych ARiMR lub wysłać przesyłką pocztową czy elektronicznie (przez platformę ePUAP albo przy pomocy usługi mObywatel).

Dotychczas zarejestrowano blisko 169 tys. wniosków - najwięcej w województwach wielkopolskim, mazowieckim i lubelskim. Nie są to dane ostateczne, ponieważ nie wszystkie dokumenty dotarły do Agencji i nie wszystkie zostały wprowadzone do systemu” – podała 1 marca rano ARiMR.

resort rolnictwa, pomoc suszowa, stawki, arimr

Od 29 lutego będzie można składać wnioski o pomoc suszową. Takie są stawki

Od 29 lutego do 15 marca rolnicy poszkodowani przez zeszłoroczną suszę mogą składać wnioski o udzielenie pomocy w formie dotacji. Stawki wynoszą od 250 zł do 1000 zł na hektar. Jak precyzuje w komunikacie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi...

Jak przypomniała, budżet programu wynosi 1 mld zł. Wysokość pomocy będzie wyliczana jako iloczyn deklarowanej we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2023 r. powierzchni upraw kukurydzy (z wyłączeniem kukurydzy na kiszonkę), nie większej niż 100 ha, i stawki pomocy wynoszącej:

- 1 000 zł dla województw lubelskiego i podkarpackiego;

- 700 zł dla województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podlaskiego;

- 500 zł dla województw dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

„Jeżeli wynikająca ze złożonych wniosków kwota pomocy przekroczy przewidzianą na dofinansowanie pulę środków, wówczas do wyliczenia pomocy zostanie zastosowany współczynnik korygujący” – zastrzegła Agencja.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu