Rozwój małych gospodarstw. Nabór wniosków o wsparcie od 28 września

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-09-2023,13:35 Aktualizacja: 14-09-2023,13:39
A A A

Od 28 września do 27 października będzie się można starać o wsparcie na „Rozwój małych gospodarstw” w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027. Płatność w formie ryczałtu to nawet 120 tys. zł.

„Dofinansowanie skierowane jest do rolników, którzy spełniają definicję mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa, a posiadane przez nich gospodarstwo ma powierzchnię nie większą niż 300 ha i jego wielkość ekonomiczna w roku wyjściowym nie przekracza 25 tys. euro. Kolejnymi z wymogów są nieprowadzenie działalności wyłącznie w celach naukowo-badawczych i uzyskiwanie przychodu ze sprzedaży produktów rolnych w wysokości co najmniej 5 tys. zł” – podkreśla w komunikacie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak w nim dodaje, pomoc przyznawana będzie na operacje zapewniające zwiększenie orientacji rynkowej gospodarstwa w wyniku jego restrukturyzacji w obszarze produkcji rolnej i przygotowywania do sprzedaży wytwarzanych produktów.

„Standardowo wsparcie w formie ryczałtu ma wynieść 100 tys. zł, a w przypadku gospodarstw ekologicznych - 120 tys. zł. Środki te można przeznaczyć m.in. na inwestycje budowlane czy nabycie niezbędnego wyposażenia, maszyn, urządzeń i sprzętów” – wskazuje ARiMR.

Nabór wniosków będzie prowadzony za pośrednictwem PUE ARiMR. Więcej informacji można znaleźć tuaj.

Poleć
Udostępnij