Rolnicy szybciej dojadą na pola i łąki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Agnieszka Grzelak-Michałowska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
24-06-2020,9:15 Aktualizacja: 24-06-2020,9:18
A A A

Ponad 21,7 mln zł z budżetu woj. łódzkiego zostanie przeznaczone na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dzięki środkom przekazanym 143 gminom i 6 powiatom powstanie 119 kilometrów dróg.

- Kiedyś wystarczyła droga, po której mógł przejechać wóz konny, a obecnie stosowany nowoczesny sprzęt maszynowy wymaga drogi szerokiej i utwardzonej. Pieniądze na dojazdy do gruntów rolnych trafią do wszystkich, którzy złożyły wnioski - podkreślił Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego.

drogi, remonty dróg, lubuskie

Drogi bez dziur i kolein. Są pieniądze na remonty w gminach

82,6 mln zł na remonty, przebudowy i budowy dróg lokalnych trafi w tym roku do lubuskich powiatów i gmin z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycje obejmą 72 km dróg w regionie - poinformowała rzeczniczka wojewody...

Dodaje, że to działanie, które poprawi jakość życia i pracy zarówno rolnikom, jak i wszystkim tym osobom, które będą chciały, np. dojechać i zakupić produkty bezpośrednio u gospodarza.

W imieniu wszystkich samorządowców za udzielone wsparcie podziękował Krzysztof Skowroński, wójt gminy Zduny w powiecie łowickim. - Pamiętajmy, że na wsi drogi służą również mieszkańcom dojeżdżającym zarówno do pól jak i do ośrodka zdrowia, czy dzieciom do szkoły - zaznaczył.

Pieniądze przyznane przez zarząd województwa na drogi do pól pochodzą z tytułu wyłączania z produkcji gruntów rolnych.

Z tej samej puli 81,9 tys. zł przeznaczone zostało na zakup sprzętu i oprogramowania niezbędnego do prowadzenia spraw ewidencji i ochrony gruntów rolnych. O dofinansowanie wnioskowało sześć powiatów i wszystkie dostały oczekiwane wsparcie.

Wszystkie umowy na dotacje do budowy dojazdów do pól w Łódzkiem zostaną podpisane do końca czerwca.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt