Pszczelarze dostaną wyższe wsparcie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-04-2023,9:30 Aktualizacja: 03-04-2023,14:50
A A A

Do 31 maja można składać wnioski o dofinansowanie do przezimowanych rodzin pszczelich. W tym roku stawka płatności wzrosła do 50 zł. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

O dofinansowanie mogą ubiegać się pszczelarze prowadzący działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisani do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz posiadający numer ewidencji producentów nadany przez ARiMR.

Plan Strategiczny dla WPR 2023-2027, dopłaty bezpośrednie, ekoschematy, wsparcie dla rolnictwa

Znamy harmonogram naboru wniosków w ramach Planu Strategicznego WPR

ARiMR opublikowała harmonogram naboru wniosków o wsparcie dla rolników w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Od 15 marca rolnicy mogą ubiegać się o dopłaty bezpośrednie. Na jednym wniosku...

Jeżeli hodowca pszczół chce otrzymać pomoc, a nie jest zarejestrowany w Agencji, musi wystąpić o nadanie numeru ewidencyjnego najpóźniej w dniu składania wniosku o wsparcie - zaznaczono w komunikacie.

W tym roku dofinansowanie do każdej rodziny pszczelej, której udało się przetrwać zimę wynosi 50 zł, w poprzednim roku było to 20 zł.

Nabór będzie prowadzony do 31 maja. Dokumenty przyjmują biura powiatowe. Wnioski można składać osobiście lub przez pełnomocnika, wysyłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Pula środków na ten cel w tegorocznym naborze wynosi 60 mln zł. W 2021 r. było to 20 mln zł, a w ubiegłym roku - 23 mln zł.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu