Polsce na razie nie grozi zmniejszenie puli pieniędzy UE

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-06-2016,9:15 Aktualizacja: 28-06-2016,9:55
A A A

W związku z Brexitem Polsce na razie nie grozi żaden scenariusz dotyczący zmniejszenia puli środków unijnych przyznanych jej na lata 2014-2020 - powiedział Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju.

- Na razie nie grozi nam żaden scenariusz, by zabrano nam środki unijne. Oczywiście wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oznacza, że nie dawałaby ona środków europejskich jako członek Unii. W zależności od tego, jaką formę wsparcia przyjmie ten kraj, jak będzie wyglądało jego wyjście z Unii Europejskiej, to te warianty mogą być różne - zaznaczył polityk.

Europejski Komitet Regionów, polityka spójności, fundusze unijne

Gospodarka przyspieszy dzięki funduszom unijnym

W 2020 r. Polska będzie się rozwijać w tempie o ponad 4 proc. szybszym za sprawą funduszy unijnych z polityki spójności - wynika z szacunków Komisji Europejskiej, na które powołują się europejscy samorządowcy. Europejski...

Jak mówił, może zostać utrzymane przez Wielką Brytanię finansowanie obecnej perspektywy UE do końca 2020 roku. - Albo będzie to kontrybucja do budżetu na podobnych warunkach jak w przypadku Norwegii czy Szwajcarii - dodał.

Na lata 2014-2020 Polska ma do wykorzystania 82,5 mld euro z unijnej polityki spójności. To więcej niż w poprzedniej perspektywie 2007-2013. Wówczas było to ok. 68 mld euro.

Brytyjczycy w ubiegły czwartek opowiedzieli się za opuszczeniem UE. Za Brexitem zagłosowało 51,9 proc. wyborców, a 48,1 proc. za pozostaniem we Wspólnocie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement