Ostatnie wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich wpływają do ARiMR

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Aneta Oksiuta PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
25-06-2019,15:00 Aktualizacja: 25-06-2019,15:07
A A A

Blisko 1,316 mln wniosków od rolników dotyczących przyznania płatności bezpośrednich za 2019 r. wpłynęło do wtorku do ARiMR. To ostatni dzień, w którym rolnicy mogą składać dokumenty.

"Do wtorku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło blisko 1,316 mln wniosków. Więcej z nich niż w roku ubiegłym trafiło za pośrednictwem internetu" - poinformowała agencja w komunikacie.

premia dla młodych rolników, młody rolnik, restrukturyzacja małych gospodarstw, arimr, wsparcie dla rolnictwa

Kończą się ważne nabory. Warto postarać się o pieniądze

Już 29 czerwca ARiMR zakończy przyjmowanie wniosków o premię dla młodych rolników chcących samodzielnie rozpocząć gospodarowanie oraz na wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw. W pierwszym przypadku o pomoc mogą ubiegać się...

Gospodarze, którzy przesłali wnioski do 31 maja, ubiegali się o dopłaty w pełnej wysokości. "Rolnicy, którzy złożyli je po tym terminie, ale najpóźniej w dniu finału tegorocznego naboru, czyli 25 czerwca, będą mieli obniżone należne płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia" - wskazuje ARiMR.

W tym roku po raz drugi agencja przyjmowała dokumenty o dopłaty za pomocą aplikacji eWniosekPlus.

"Po doświadczeniach kampanii 2018 i sugestiach rolników oraz Ośrodków Doradztwa Rolniczego w eWnioskuPlus wprowadzono szereg zmian ułatwiających korzystanie z aplikacji. Podobnie jak rok temu rolnicy mogli liczyć także na pomoc w składaniu e-wniosków pracowników biur powiatowych Agencji i ekspertów z ODR-ów. W efekcie w 2019 r. do ARiMR wpłynęło drogą elektroniczną ponad 200 tys. wniosków więcej niż rok wcześniej" - czytamy.

Agencja tłumaczy, że aplikacja eWniosekPlus umożliwia wygodne złożenie dokumentów przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. W tegorocznej wersji aplikacji wprowadzono wiele ułatwień, dzięki którym stała się bardziej intuicyjna.

Wśród udogodnień znalazło się np. rozszerzenie informacji prezentowanych w tabeli z działkami referencyjnymi czy dodanie tabeli z podsumowaniem powierzchni zgłoszonych do danej płatności w zakładce "podsumowanie".

Podczas wypełniania wniosku rolnicy są również na bieżąco informowani - za pomocą specjalnych komunikatów - o wprowadzeniu błędnych danych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt