Nie żałują pieniędzy na ochronę pszczół

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Rafał Grzyb PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-03-2018,12:40 Aktualizacja: 26-03-2018,12:55
A A A

Zarząd woj. małopolskiego na nowy konkurs w sprawie ochrony pszczół miododajnych i dzikich owadów zapylających przeznaczył 500 tys. zł. Program "Małopolska Pszczoła" adresowany jest do organizacji pozarządowych zajmujących się ekologią i ochroną zwierząt.

Wicemarszałek Wojciech Kozak poinformował, że główne działania, jakie mogą liczyć na wsparcie w ramach nowego konkursu, to m.in. ochrona naturalnych siedlisk dzikich pszczół oraz pszczelich pastwisk, czyli terenów, na których zbierają nektar, a także promowanie pszczelarstwa i ekologicznych postaw wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

pszczelarstwo, pszczelarze, zakup leków do zwalczania warrozy, zakup pszczół, kowr, arimr

Pszczelarze mogą dostać wsparcie. KOWR czeka na projekty

Refundacji podlegać będą m.in. koszty poniesione na zakup pszczół, leków do zwalczania warrozy i wykonanie analiz jakości miodów. KOWR zaprasza do składania projektów dotyczących mechanizmu "Wsparcie rynku...

- Jeśli na świecie zabraknie pszczół, ludziom na ziemi pozostaną jedynie cztery lata istnienia (...). Dlatego tak niezwykle ważne są wszelkie działania zmierzające do ochrony tych pracowitych owadów. I nie chodzi tu tylko o miód czy inne produkty, które wytwarzają. Bezcenna jest praca, którą wykonują trochę "przy okazji", zapylając rośliny - zaznaczył.

Na pierwszą edycję konkursu przeznaczono 500 tys. zł. O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i stowarzyszenia działające w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Zainteresowani udziałem w konkursie na złożenie odpowiednich dokumentów mają czas do 13 kwietnia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj