Minister spełnia obietnice. Rolnicy dostaną kolejne wsparcie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
02-11-2018,8:10 Aktualizacja: 02-11-2018,8:16
A A A

Od 13 listopada rolnicy, w których gospodarstwach powstały szkody w uprawach rolnych spowodowane w huraganem, deszczem nawalnym lub gradem w 2017 r. mogą składać wnioski o pomoc - poinformował resort rolnictwa.

Minister Jan Krzysztof Ardanowski wyjaśnił, że taka pomoc to realizacja jego obietnicy danej rolnikom podczas spotkań w terenie. - Niektórzy z nich sygnalizowali, że nie otrzymali wsparcie w związku ze stratami powstałymi w wyniku ubiegłorocznych klęsk żywiołowych - dodał.

zaliczki na poczet dopłt bezpośrednich, dopłaty bezpośrednie, paweł mucha, arimr, wsparcie dla rolnictwa, pomoc suszowa

Rolnicy robią błędy we wnioskach. Banki odsyłają pieniądze agencji

Rolnicy wciąż błędnie podają numery kont bankowych do zaliczek z tytułu dopłat bezpośrednich. W ciągu 10 dni wypłat ARiMR otrzymała zwroty zaliczek przekazanych na konta 2 tys. rolników - poinformował Paweł Mucha, rzecznik agencji....

Wsparcie nie będzie przysługiwać producentowi rolnemu, który już ją otrzymał.

Jeśli straty wyniosły co najmniej 70 proc. danej uprawy, to stawka pomocy wynosi 1000 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych na polach w szklarniach lub tunelach foliowych.

500 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych, może dostać rolnik w przypadku, gdy straty spowodowane huragan, deszcz czy grad objęły mniej niż 70 proc. danej uprawy lub szkody powstały na powierzchni poniżej 70 proc. upraw w szklarniach lub tunelach foliowych.

Wnioski o pomoc można do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 27 listopada. Formularz dokumentu będzie dostępny na stronie internetowej agencji (www.arimr.gov.pl).
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej