Miliardy na kontach ministerstwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
04-07-2017,14:20 Aktualizacja: 04-07-2017,14:49
A A A

Na koniec czerwca resort finansów miał na rachunkach ok. 84 mld zł, sfinansowano ok. 70 proc. tegorocznych potrzeb pożyczkowych - poinformował w komunikacie Piotr Nowak, wiceminister finansów.

- Poziom sfinansowania tegorocznych potrzeb pożyczkowych brutto wyniósł na koniec czerwca ok. 70 proc., przy stanie środków ok. 84 mld zł. W związku z bardzo dobrą sytuacją płynnościową budżetu oraz dotychczasową realizacją procesu finansowania potrzeb pożyczkowych, podaż obligacji w III kwartale będzie bardzo ograniczona i nie przekroczy 10 mld zł - napisał Nowak.

Poinformował, że w całym trzecim kwartale przeprowadzone zostaną trzy przetargi (jeden lub dwa sprzedaży i - odpowiednio - dwa lub jeden zamiany), przy czym przetargi planowane w planie rocznym na lipiec zostają odwołane. - Podobnie, jak w poprzednich miesiącach, nie planujemy przetargów bonów skarbowych - dodał wiceminister.

Z przekazanych przez niego informacji wynika, że w maju zaangażowanie inwestorów zagranicznych na krajowym rynku Skarbowych Papierów Wartościowych nieznacznie spadło (o 0,6 mld zł), przy czym w segmencie powyżej 3 lat odnotowano dalszy napływ w wysokości 2,7 mld zł.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement