Lubelskie dostanie najwięcej. Miliony na drogi lokalne z PROW

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
11-11-2015,14:55 Aktualizacja: 11-11-2015,15:29
A A A

Wszystko wskazuje na to, że województwo lubelskie będzie największym beneficjentem środków unijnych zarezerwowanych na drogi lokalne w nowym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Samorządowcy podkreślają, że potrzeby w zakresie budowy i remontów są tak ogromne, że pieniądze, które trafią do regionu to i tak przysłowiowa kropla w morzu.

Ile pieniędzy dostanie Lubelszczyzna? Szacuje się, że z około 750 mln zł, jakie zaplanowano na ten cel w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich dla całej Polski, 120 mln zł trafi właśnie do województwa lubelskiego - informuje Polskie Radio Lublin.

Wyremontowali drogi zniszczone podczas budowy wałów

Mieszkańcy gminy Radomyśl nad Sanem (woj. podkarpackie) mają powody do zadowolenia. Drogi zniszczone podczas modernizacji wałów przeciwpowodziowych zostały naprawione. Nową nawierzchnię asfaltową położono m.in. na drodze wojewódzkiej...
Rozgłośnia podaje, że samorządowcy poznali już kryteria naboru. - Największe szanse mają gminy ubogie, a u nas w regionie to większość - mówi prezes Związku Gmin Lubelszczyzny Jan Mołodecki.

Wiadomo, że w ocenie wniosków nie będzie żadnej uznaniowości. O tym, kto otrzyma fundusze ostatecznie zdecyduje punktacja za spełnienie kryteriów. Dofinansowanie wyniesie blisko 64 procent kosztów kwalifikowanych, maksymalnie 3 mln zł. Nabór wniosków zacznie się 16 listopada i potrwa do 14 lutego 2016 r.

Oprócz gmin o dofinansowanie w ramach operacji "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" będą mogły ubiegać się również powiaty. Środki mogą być przeznaczone na naprawę istniejących dróg, a także budowę nowych.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich