Lubelskie dostanie najwięcej. Miliony na drogi lokalne z PROW

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
11-11-2015,14:55 Aktualizacja: 11-11-2015,15:29
A A A

Wszystko wskazuje na to, że województwo lubelskie będzie największym beneficjentem środków unijnych zarezerwowanych na drogi lokalne w nowym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Samorządowcy podkreślają, że potrzeby w zakresie budowy i remontów są tak ogromne, że pieniądze, które trafią do regionu to i tak przysłowiowa kropla w morzu.

Ile pieniędzy dostanie Lubelszczyzna? Szacuje się, że z około 750 mln zł, jakie zaplanowano na ten cel w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich dla całej Polski, 120 mln zł trafi właśnie do województwa lubelskiego - informuje Polskie Radio Lublin.

Wyremontowali drogi zniszczone podczas budowy wałów

Mieszkańcy gminy Radomyśl nad Sanem (woj. podkarpackie) mają powody do zadowolenia. Drogi zniszczone podczas modernizacji wałów przeciwpowodziowych zostały naprawione. Nową nawierzchnię asfaltową położono m.in. na drodze wojewódzkiej...
Rozgłośnia podaje, że samorządowcy poznali już kryteria naboru. - Największe szanse mają gminy ubogie, a u nas w regionie to większość - mówi prezes Związku Gmin Lubelszczyzny Jan Mołodecki.

Wiadomo, że w ocenie wniosków nie będzie żadnej uznaniowości. O tym, kto otrzyma fundusze ostatecznie zdecyduje punktacja za spełnienie kryteriów. Dofinansowanie wyniesie blisko 64 procent kosztów kwalifikowanych, maksymalnie 3 mln zł. Nabór wniosków zacznie się 16 listopada i potrwa do 14 lutego 2016 r.

Oprócz gmin o dofinansowanie w ramach operacji "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" będą mogły ubiegać się również powiaty. Środki mogą być przeznaczone na naprawę istniejących dróg, a także budowę nowych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

17.10.2022 - rusza wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt