Grupy mają ostatnie godziny na składanie wniosków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
10-05-2021,10:35 Aktualizacja: 10-05-2021,10:36
A A A

Jeszcze tylko do 12 maja można składać wnioski w pierwszym naborze na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw w ramach działania "Współpraca" - poinformowała ARiMR. Wnioski należy kierować do centrali Agencji.

O wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw może ubiegać się grupa operacyjna na rzecz innowacji (EPI), w skład której powinno wchodzić co najmniej pięciu rolników.

krajowy plan odbudowy, kpo, wydatki na sektor rolno-spożywczy, sektor rolno spożywczy

Wiemy, ile pieniędzy z KPO pójdzie na sektor rolno-spożywczy

Na sektor rolno-spożywczy oraz wzmocnienie jego odporności na kryzysy trafi 6 proc. całkowitego budżetu Krajowego Planu Odbudowy, czyli blisko 2,2 mld euro - poinformowało ministerstwo rolnictwa. Sejm uchwalił ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację...

Grupa musi posiadać zdolność prawną, a w przypadku, gdy jej nie ma - działać na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej, np. jako spółka cywilna. Wymagane jest także, aby grupa EPI identyfikowała się numerem w krajowym systemie ewidencji producentów.

Wnioski wraz z niezbędną dokumentacją powinny być kierowane do Centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mogą być składane osobiście, przez pełnomocnika, lub w formie dokumentu elektronicznego wysłanego za pośrednictwem platformy ePUAP, jak i przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Za dzień złożenia wniosku uznawana jest data wpływu do Centrali ARiMR.

Pomoc dla grupy EPI ma charakter ryczałtowy, wynosi 325 tys. zł jeśli w ramach jej realizacji zakupiony zostanie środek transportu i 280 tys. zł w pozostałych przypadkach (np. budowy, lub remontu z modernizacją obiektów czy infrastruktury, zakupu instalacji lub wyposażenia, nabycia środków produkcji i pokrycia kosztów bieżących).
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

25.05.2021-25.06.2021 dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów zobacz więcej

28.05.2021 - 30.06.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej