Gospodynie muszą się spieszyć ze składaniem wniosków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-10-2019,11:00 Aktualizacja: 26-10-2019,11:16
A A A

Koła Gospodyń Wiejskich tylko do 31 października (najbliższy czwartek) mogą składać wnioski o wsparcie finansowe. Pomoc wynosi od 3-5 tys. zł w zależności od liczby członków.

Wnioski przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Datą złożenia wniosku o przyznanie pomocy finansowej jest dzień wpływu dokumentu do agencji.

mateusz morawiecki, koła gospodyń wiejskich, boguchwała, podkarpacie, kultura ludowa

Premier dziękuje gospodyniom wiejskim. Dbają o kulturę i tradycję

- Koła gospodyń wiejskich, to miejsca gdzie przechowuję się polska kulturę, polską tradycję i pod wieloma względami Polska na pewno nie byłaby dzisiaj taka jaka jest bez was - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w Boguchwale na...

Wysokość pomocy dla koła zależy od liczby jego członków i wynosi: 3 tys. zł dla liczącego do 30 członków, 4 tys. zł jeśli ma 31-75 członków oraz 5 tys. zł w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób.

O wsparcie z ARiMR, które jest finansowane z budżetu państwa, mogą ubiegać się koła zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez agencję. Obecnie figuruje w nim blisko 8 tysięcy kół.

Na dofinansowanie działalności kół i ich rozwój w 2019 r. zarezerwowano w budżecie 40 mln zł.

Do końca września wnioskowały o pomoc finansową w wysokości prawie 25 mln zł.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement