E-wnioski i oświadczenia od rolników płyną do ARiMR

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Marcin Musiał PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
30-03-2020,19:00 Aktualizacja: 30-03-2020,19:25
A A A

Do minionego piątku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło 74 tys. 138 oświadczeń potwierdzających brak zmian we wniosku o dopłaty oraz 55 tys. 555 e-wniosków o dopłaty.

Agencja wskazała, że w tym roku rolnicy po raz trzeci składają wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet.

płatności bezpośrednie, wsparcie dla rolników, komisja europejska, koronawirus

Bruksela przedłuża termin składania wniosków o płatności bezpośrednie

Komisja Europejska postanowiła we wtorek zezwolić państwom UE na przedłużenie o miesiąc terminu składania przez rolników wniosków o płatności bezpośrednie i niektóre płatności w ramach polityki rozwoju obszarów...

Utrzymana została także możliwość złożenia papierowego oświadczenia potwierdzającego brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego.

"Przyjmowanie oświadczeń rozpoczęło się 2 marca 2020 r. Rolnicy mają czas na ich dostarczenie do ARiMR do 15 kwietnia 2020 r. Do 27 marca do Agencji wpłynęło 74 138 oświadczeń potwierdzających brak zmian we wniosku o dopłaty" - czytamy w komunikacie.

Wyjaśniono, że z powodu epidemii koronawirusa biura powiatowe ARiMR zostały zamknięte dla interesantów. Dlatego oświadczenia można pozostawić we wrzutni lub urnie umieszczonej przy wejściu do biura powiatowego, wysłać pocztą czy złożyć poprzez platformę ePUAP.

"Można również przesłać zeskanowane dokumenty za pomocą poczty elektronicznej na adres mailowy biura powiatowego, a oryginał oświadczenia dostarczyć do Agencji w terminie późniejszym. Jest jeszcze inna dostępna ścieżka: rolnicy uprawnieni do złożenia oświadczenia mogą zalogować się do aplikacji eWniosekPlus i złożyć wniosek przez internet" - dodano.

Zgodnie z komunikatem 15 marca 2020 r. ruszyło przyjmowanie wniosków o dopłaty drogą elektroniczną, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Do 27 marca w ARiMR zarejestrowano 55 tys. 555 takich e-wniosków.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement