Ceny prądu poszybują w górę. Ostatnie godziny na złożenie oświadczenia

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
29-07-2019,15:05 Aktualizacja: 30-07-2019,7:39
A A A

Rolnicy, którzy prowadzą działalność gospodarczą, np. agroturystyczną tylko do północy mogą składać w spółkach energetycznych odpowiednie oświadczenie, które pozwala uniknąć kilkudziesięcioprocentowych podwyżek cen prądu w tym roku.

- Najgorsze, że przedsiębiorcy rolni mają przekonanie, że temat ich zupełnie nie dotyczy - mówi posłanka PO Dorota Niedziela, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. - Tymczasem jest inaczej i jeżeli nie złożą oświadczenia na czas, zapłacą dużo więcej - ostrzega.

brak prądu na wsi, awarie, energia elektryczna, Tauron, prąd, Tauron Dystrybucja, awarii sieci średniego napięcia

Brak prądu na wsi. Teraz problem rozwiąże mobilne urządzenie

Energetycy z firmy Tauron Dystrybucja zbudowali urządzenie, które w przypadku poważnych awarii sieci średniego napięcia lub prowadzenia prac modernizacyjnych czy inwestycyjnych, jest w stanie w bardzo krótkim czasie zasilić ok. 1000...
Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, tzw. ustawa o cenach prądu, utrzymuje w 2019 r. ceny energii elektrycznej na poziomie z czerwca 2018 r. bezwarunkowo jedynie gospodarstwom domowym.

"Mikro i małe przedsiębiorstwa, szpitale oraz jednostki sektora finansów publicznych (w tym samorządy) składają natomiast do 29 lipca br. oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej. Podpisany dokument jest potwierdzeniem przez nich statusu i warunkiem utrzymania ceny energii elektrycznej z roku 2018" - informuje Ministerstwo Energii.

Wiadomo, że w związku z dużym zainteresowaniem złożeniem oświadczenia, punkty obsługi klienta w spółkach energetycznych pracują dziś do północy. Uwaga! Oświadczenie można złożyć osobiście lub wysłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego). Pobierz wzór oświadczenia oraz instrukcję wypełnienia wniosku.

Posłanka Niedziela winą za bałagan w składaniu oświadczeń obarcza rząd, który - jej zdaniem - nie informuje dość szeroko przedsiębiorców o tym, że są zobowiązani do składania oświadczeń.

Właśnie dlatego posłowie PO, w ramach ogólnopolskiej kampanii #RabunekZaPrąd #IdźPoSwoje, informują o konieczności składania oświadczeń i pomagają wypełniać dokumenty.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY

do 12.06.2024 - termin rejestracji udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line: "Ekonomiczne uwarunkowania nawożenia w rolnictwie"

17.06.2024 - termin egzaminu dla osób ubiegających się o wpis do rejestru inspektorów rolnictwa ekologicznego

do 30.06.2024 - termin udzielania przez ARiMR kredytów płynnościowych dla producentów rolnych oraz kredytów skupowych

do 1.07.2024 - termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Termin wprowadzania zmian we wnioskach został wydłużony do 16 lipca.

do 30.09.2024 - składanie wniosków o dotację dla Kół Gospodyń Wiejskich