ARiMR przesuwa nabory wniosków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-09-2021,8:00 Aktualizacja: 18-09-2021,19:48
A A A

Nabór wniosków dla zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego został przesunięty z września na październik, a dla rolników zainteresowanych rolniczym handlem detalicznym (RHD) z października na listopad - informuje ARiMR.

Agencja wyjaśnia, że w ministerstwie rolnictwa procedowana jest zmiana rozporządzenia dotycząca "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PROW 2014-2020l nabory wniosków, wsparcie dla rolnictwa

Więcej pieniędzy w PROW 2014-2020. Będą kolejne nabory wniosków

O ponad 4,5 mld euro został zwiększony budżet PROW na lata 2014-2020. Jego realizację wydłużono o 2 lata, co oznacza, że w 2021 r. i 2022 r. zostaną przeprowadzone kolejne nabory wniosków na wsparcie - poinformował resort rolnictwa. Komisja...

Zmiany dotyczą przede wszystkim: zwiększenia limitu pomocy dla rolników prowadzących działalność w zakresie RHD ze 100 tys. zł do 200 tys. zł oraz objęcia wsparciem nowej grupy beneficjentów - dużych firm wytwarzających pasze na bazie surowców niemodyfikowanych genetycznie (bez GMO) oraz przedsiębiorców przetwarzających i handlujących ziołami.

ARiMR zaznacza, że w planowanych naborach wnioski o pomoc będą mogli składać wyłącznie przedsiębiorcy (firmy) prowadzący działalność w zakresie wytwarzania pasz na bazie surowców niemodyfikowanych genetycznie (bez GMO) oraz przedsiębiorcy (firmy) prowadzący działalność w zakresie przetwarzania i sprzedaży hurtowej ziół.

Przeprowadzenie naborów będzie możliwe dzięki zaakceptowaniu przez Komisję Europejską zmian w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Najważniejsze z nich to wydłużenie terminu realizacji programu o kolejne 2 lata, zwiększenie budżetu o 4,5 mld euro, a także wprowadzenie dwóch zupełnie nowych instrumentów finansowych - "Zarządzanie ryzykiem" oraz "Zarządzanie zasobami wodnymi na gruntach rolnych".
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement