ARiMR nie będzie dłużej czekać na oświadczenia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
07-04-2020,20:55 Aktualizacja: 07-04-2020,21:19
A A A

Do 15 kwietnia ARiMR będzie przyjmowała od rolników oświadczenia w sprawie dopłat bezpośrednich. Termin na ich dostarczenie nie zostanie przedłużony. Dotychczas wpłynęło 93 tys. dokumentów.

W tym roku rolnicy po raz trzeci składają wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet. Została również utrzymana możliwość złożenia papierowego oświadczenia, potwierdzającego brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego dla małych gospodarstw (do 10 ha).

wsparcie dla rolników, nabory wniosków, prow, koronawirus, arimr, kowr

Koronawirus a nabory PROW

Ministerstwo rolnictwa informuje, że planowane terminy naborów w ramach PROW 2014-2020 mogą zmienić się, by dać więcej czasu podmiotom ubiegającym się o środki na skompletowanie dokumentacji. Ma to związek z epidemią koronawirusa. "W...

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że z powodu epidemii koronawirusa biura powiatowe ARiMR ograniczyły kontakt bezpośredni z interesantami. Dlatego oświadczenia można przekazywać pozostawiając je we wrzutni lub urnie umieszczonej przy wejściu do biura powiatowego, wysłać pocztą lub złożyć poprzez platformę ePUAP.

Można również przesłać zeskanowane dokumenty za pomocą poczty elektronicznej na adres mailowy biura powiatowego, a oryginał oświadczenia dostarczyć do agencji później.

Jest jeszcze inna dostępna ścieżka: rolnicy uprawnieni do złożenia oświadczenia mogą zalogować się do aplikacji eWniosekPlus i złożyć dokument przez internet.

Przyjmowanie wniosków o dopłaty drogą elektroniczną, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, ruszyło 15 marca 2020 r. Do poniedziałku 6 kwietnia w ARiMR zarejestrowano blisko 104 tys. e-wniosków.

Restrukturyzacja małych gospodarstw, wsparcie dla rolników, nabór wniosków, arimr

Premia na rozwój małego gospodarstwa czeka na rolników

Od 31 marca do 29 maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomi nabór wniosków na "Restrukturyzację małych gospodarstw" finansowaną z budżetu PROW 2014-2020. Można dostać 60 tys. bezzwrotnej premii. O...

W poprzednich latach o dopłaty za pomocą oświadczenia ubiegało się ok. 430 tys. rolników, a kolejnych ok. 900 tys. przesłało wnioski drogą elektroniczną.

Aby podczas trwania epidemii zapewnić bezpieczeństwo rolnikom i pracownikom agencji, zawieszono czasowo przeprowadzanie kontroli na miejscu. Mimo to płatności będą realizowane na bieżąco.

Zawieszenie kontroli oznacza możliwość jej przeprowadzenia w terminie późniejszym.

ARiMR finalizuje wypłatę dopłat bezpośrednich i obszarowych PROW za 2019 r. Dla 99 proc. rolników wydane zostały decyzje o przyznaniu płatności. Do końca marca agencja przekazała z tego tytułu łącznie ponad 16,5 mld zł.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement