3 mln krów i świń w podwyższonym standardzie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
15-09-2020,18:30 Aktualizacja: 15-09-2020,20:07
A A A

Minął właśnie rok od ogłoszenia programu "Dobrostan zwierząt". W pierwszym naborze wniosków o wsparcie na poprawę warunków chowu zwierząt gospodarskich ubiegało się ok. 42 tys. hodowców krów i trzody chlewnej - poinformowała we wtorek ARiMR.

"Dobrostan zwierząt" to program adresowany do tych rolników, którzy w zamian za rekompensatę zadbają o lepsze odżywianie, samopoczucie i zdrowie zwierząt hodowanych w ich gospodarstwie.

test na ASF, terenowy test, wirus ASF, afrykański pomór świń,

ASF. Opracowano szybki test do wykrywania wirusa w terenie

Naukowcy z Chin opracowali szybki test, który umożliwia wykrycie wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w terenie. Jest on bardzo czuły i nie daje fałszywie dodatnich reakcji.    Jak czytamy na stronie internetowej Cell Discovery,...
Wsparcie można otrzymać poprawiając warunki ich utrzymania przez zwiększenie powierzchni bytowej przypadającej na jedno zwierzę (krowę, lochę, tucznika) o co najmniej 20 proc. w stosunku do wymaganej obecnie minimalnej powierzchni lub przez zorganizowanie zwierzętom dostępu do pastwiska czy wybiegu.

Skorzystanie z pomocy wymaga również zobowiązania się do utrzymania podwyższonych standardów hodowlanych przez okres jednego roku.

Zobowiązanie może być odnawiane w kolejnych latach.

Pierwszy nabór wniosków, który odbył się w terminie składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, czyli od 15 marca do 15 czerwca 2020 r., cieszył się dużym zainteresowaniem rolników.

piątka dla zwierząt, zakaz hodowli norek, ubój rytualny, krir

KRIR mówi stanowcze "nie". Piątka dla zwierząt zaszkodzi rolnictwu

KRIR uważa, że propozycje zmian do ustawy o ochronie zwierząt dotyczące ograniczenia uboju rytualnego i zakazu hodowli zwierząt futerkowych będą szkodliwe dla rolnictwa. "Krajowa Rada Izb Rolniczych stanowczo wnosi o nie wszczynanie prac...

W złożonych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dokumentach zadeklarowali oni, że w podwyższonym standardzie będą utrzymywać łącznie blisko 3 mln świń i krów.

Rolnicy ubiegają się łącznie o ponad 220 mln zł. ARiMR planuje, że ruszy z wypłatą płatności dobrostanowych 1 grudnia 2020 r.

Roczne stawki pomocy wynoszą: 301 zł na lochę (za zwiększenie powierzchni w budynkach), 24 zł na tucznika (za zwiększenie powierzchni w budynkach), 185 zł na krowę mleczną (za wypas w sezonie pastwiskowym), 595 zł na krowę mleczną (za zwiększenie powierzchni w budynkach), 329 zł na krowę mamkę (za dostęp do wybiegów poza sezonem pastwiskowym) - poinformowała Agencja.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
WAŻNE TERMINY

15.03 - 17.05.2021 wnioski obszarowe w kampanii 2021 r. - zobacz więcej

29.03 - 16.05.2021 nabór wniosków - tworzenie lub rozwój krótkich łańcuchów dostaw lub rynków lokalnych -- zobacz więcej

31.03.2021- 29.05.2021 nabór wniosków - premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw - zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów