Copy LinkXFacebookShare

PSE: we wtorek padł rekord wytwarzania z fotowoltaiki – 10,65 GW

We wtorek 9 kwietnia operator systemu przesyłowego energii elektrycznej odnotował rekordową generację źródeł fotowoltaicznych w polskim systemie elektroenergetycznym. O godz. 12.15 pracowały one z mocą 10,65 GW – poinformowały w środę PSE.

Według danych operatora, fotowoltaika między godz. 12 a 13 wyprodukowała 10530 MWh energii elektrycznej, co stanowiło ponad połowę zapotrzebowania w tym czasie.

PSE nie ograniczało we wtorek generacji fotowoltaiki, jak to się zdarzało w poprzednich dniach. Z powodu niemożności zbilansowania w inny sposób systemu w niedzielę 7 kwietnia operator wydał polecenie odłączenia w szczytowym momencie ponad 4,1 GW mocy fotowoltaicznych. Podobne działania PSE musiało podjąć 1 kwietnia oraz 26, 29, 30 i 31 marca.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne

hodowla bydła
Hodowla

Hodowla bydła szansą dla polskich gospodarstw