Zmiany kadrowe w firmie Lely

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
11-09-2019,15:35 Aktualizacja: 11-09-2019,14:46
A A A
Lely powstała w 1948 r., a od ponad 25 lat jest wiodącą firmą w sprzedaży i serwisie automatycznych systemów doju. Od 1 stycznia 2020 r. zajdą w niej poważne zmiany kadrowe i utworzona zostanie Rada Nadzorcza Lely.
 
W nadchodzących miesiącach nastąpi znacząca zmiana w zarządzaniu holenderskim rodzinnym przedsiębiorstwem. Od nowego roku obecny dyrektor generalny, Alexander van der Lely zostanie przewodniczącym nowo utworzonej Rady Nadzorczej.
 
Jej zadaniem będzie dbanie o to, by Lely pozostała zdrową rodzinną firmą. Obecny wiceprezes do spraw obsługi klienta, André van Troost, został mianowany nowym dyrektorem generalnym Grupy Lely. Zespół zarządu pozostaje niezmieniony.
 
Langowo, Kietrz, bydło mleczne, Ferma

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy za nami

Ponad 700 uczestników, praktyczne prelekcje, prezentacja wozów paszowych, zwiedzanie fermy i poletek demonstracyjnych oraz pokaz maszyn do zbioru kukurydzy na kiszonkę. To wszystko podczas Narodowego Dnia Mlecznej Fermy.  ...
André van Troost pracuje w Lely od 2014 r. Poprzednio karierę rozwijał w Procter & Gamble i Danone. Dzięki temu doświadczeniu może on, wraz z innymi członkami zarządu, doprowadzić Lely do kolejnego etapu rozwoju. 
 
Alexander van der Lely rozpoczął pracę we firmie w 1995 r., a przez ostatnie 15 lat był dyrektorem generalnym Lely. 
 
W tym czasie firma pracowała nad przejściem od budowy maszyn rolniczych do automatyzacji gospodarstw produkujących mleko. 
 
- Będę bardzo ściśle związany z Lely na moim stanowisku jako przewodniczącego nowo tworzonej rady nadzorczej. Rada ta będzie nadzorować politykę prowadzoną przez zarząd i będzie pełniła rolę rady nadzorczej i doradczej - mówi Alexander van der Lely.
 
Podział ról w Zarządzie Lely od 1 stycznia 2020 r. będzie następujący: Andre van Troost Chief Executive Officer, Gijs Scholman Chief Commercial Officer, Marijke Jansen Chief Services Officer, Martijn Boelens Chief Technology Officer, Ronald Eikelenboom Chief Financial Officer.
 
brexit, sektor mleczarski, produkcja mleka, jan krzysztof ardanowski, agnieszka maliszewska

Producenci mleka najwięcej stracą na brexicie

- Na wyjściu Wielkiej Brytanii z UE straci polski sektor mleczarski, a przede wszystkim producenci mleka - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa podczas 17. Międzynarodowego Forum Mleczarskiego w Serocku. - Do końca nie wiemy, jak...
Firma Lely powstała 1948 r. Koncentruje ona swoją działalność na krowach, opracowując roboty i systemy informatyczne, które pomagają poprawić dobrostan krów oraz zwiększyć elastyczność i wydajność gospodarstw produkujących mleko. 
 
Od ponad 25 lat jest ona wiodącą na świcie firmą w sprzedaży i serwisie automatycznych systemów doju, oferując swoje rozwiązania kolejnym pokoleniom hodowców bydła mlecznego z całego świata. 
 
Siedziba główna firmy znajduje się w Holandii, a na całym świecie działa sieć specjalnych placówek Lely Center oferujących indywidualną pomoc i wsparcie.
 
Grupa Lely działa w ponad 40 krajach i zatrudnia około 1200 pracowników.
 
 
Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu