Ursus pamięta i docenia. Milion dla byłych pracowników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
23-10-2017,13:20 Aktualizacja: 23-10-2017,13:48
A A A

Przedstawiciele Ursusa i NSZZ "Solidarność" Ursus podpisali porozumienie na mocy, którego firma przeleje milion złotych na aktywizację społeczną i zawodową byłych pracowników.

Przekazana przez spółkę kwota ma być wsparciem i podziękowaniem dla tych osób za zasługi dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego oraz wkładu w wypracowanie siły marki Ursus. Pieniądze zostaną rozdysponowane w oparciu o statut fundacji Ursus, przy zaangażowaniu związków zawodowych.

ursus, karol zarajczyk, lublin, produkcja ciągników, ciągniki rolnicze

Ursus chce budować kolejną fabrykę. Potrzebuje milionów

Ursus potrzebuje 55 milionów złotych, by zbudować w Lublinie nową fabrykę, w której z taśm produkcyjnych zjeżdżać będą autobusy elektryczne, traktory, maszyny rolnicze i pojazdy elektryczne. O planach konsolidacji całej produkcji w...

- Chcielibyśmy docenić ludzi, którzy zostali pominięci przez państwo. W uznaniu za zasługi środowiska byłych pracowników Ursusa przekazujemy milion złotych, na rzecz fundacji, która przekaże pieniądze właściwym osobom. Środki zostaną rozdystrybuowane przy wsparciu zakładowych NSZZ "Solidarność" - oznajmił Karol Zarajczyk, prezes Ursus SA.

- Dobrze, że doszło do porozumienia. Pracownicy warszawskich zakładów przyczynili się do rozpowszechniania i udoskonalania marki słynnych ciągników. Mają nieoceniony wkład nie tylko w rozwój firmy, ale i całej polskiej motoryzacji. Obecnemu Ursusowi życzę wielu sukcesów - powiedział z kolei Andrzej Kierzkowski, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Ursus w Warszawie.

Jest to precedens w historii kraju. Po raz pierwszy bowiem pominięci podczas prywatyzacji pracownicy, którym państwo nie udzieliło należytej pomocy otrzymają finansowe wsparcie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj