Ubezpieczenie upraw rolnych z państwowym dofinansowaniem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
15-10-2015,9:50 Aktualizacja: 15-10-2015,10:14
A A A

BGŻ BNP Paribas we współpracy z firmą Concordia Polska TUW kontynuuje jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych. Nawet do 50 proc. składki ubezpieczeniowej może być dofinansowane z budżetu państwa.

Dopłaty do składki dokonywane są do wyczerpania limitu przyznanego ubezpieczycielowi w danym roku.

W jesiennym sezonie zawierania umów ubezpieczenia, ochroną mogą być objęte uprawy zbóż ozimych (pszenica ozima, pszenżyto ozime, jęczmień ozimy, żyto ozime) oraz uprawy rzepaku ozimego.

ubezpieczenie upraw, Andrzej Janc,  Concordia Ubezpieczenia

Rolniku, ubezpiecz uprawy ozime. Najlepiej w pakiecie

Jesień to intensywny okres prac polowych związanych z uprawami ozimymi. Aby trud nie poszedł na marne, warto je ubezpieczyć w pakiecie, który obejmuje ujemne skutki przezimowania. W jesiennym sezonie zawierania umów ubezpieczenia...
Ubezpieczenia uwzględniają ryzyka gradu lub w specjalnie przygotowanych pakietach zawierających grad i ujemne skutki przezimowania (Bonus Z); przymrozki wiosenne (Baza Z) oraz najszerszy pakiet zawierający dodatkowo: deszcz nawalny i huragan (Plus Z) - dostępny dla zbóż. Możliwe jest również ubezpieczenie tylko od ryzyka gradu.

- Z badań przeprowadzonych przez AgriNet24 na zlecenie BGŻ BNP Paribas wynika, że połowa rolników korzysta z takich ubezpieczeń. Przy wyborze kierują się sprawnością procesu likwidacji szkody, ważna jest też możliwość dopłaty do składki ubezpieczenia - mówi Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w BGŻ BNP Paribas.

Podkreśla, że rolnicy cenią sobie dodatkowe korzyści wynikające z wcześniejszej współpracy z danym ubezpieczycielem. - Prawie 30 proc. rolników siejących oziminy chce ubezpieczyć swoje uprawy od skutków złego przezimowania i przymrozków wiosennych. 40 proc. z nich jest jednak bardziej zainteresowanych ubezpieczeniem od gradu - dodaje Maciej Piskorski.

"BGŻ BNP Paribas wraz z Concordią przygotował korzystne warunki dla klientów którzy już współpracują z Bankiem lub Concordia Polska w zakresie innych produktów ubezpieczeniowych. Dla tej grupy koszt zakupu ubezpieczenia upraw może być znacząco niższy" - informuje bank.

Rolnicy, którzy otrzymują płatności obszarowe mają obowiązek ubezpieczyć co najmniej połowę posiadanych upraw.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu