Stacja pojenia cieląt CalfExpert od Holm&Laue

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-02-2020,14:00 Aktualizacja: 22-02-2020,10:59
A A A
Automat do karmienia cieląt z funkcją CalfExpert przygotowuje pójło w 3 sekundy. Urządzenie zdobyło Złoty Medal podczas Targów Ferma.
 
Firma Holm&Laue GmbH & Co. KG podczas Targów Ferma w Łodzi zaprezentowała automat do karmienia cieląt. Został on nagrodzony Złotym Medalem.
 
Urządzenie jest wyposażone w funkcję CalfExpert i przygotowuje świeże pójło dla każdego cielęcia osobno w czasie około 3 sekund. 
 
Dostosowuje jego stężenie i ilość do wieku zwierząt. Automat posiada system QuadroFlex i może jednocześnie poić cztery cielęta z dwóch mieszadeł. 
 
Targi Ferma 2020, targi, Łódź Expo, krowy mleczne, bydło mięsne, trzoda chlewna, drób, żywienie zwierząt, ASF

Fachowcy produkcji zwierzęcej spotkali się na Targach Ferma 2020

Hodowcy bydła, trzody chlewnej oraz drobiu spotkali się w połowie lutego w Łodzi. Tradycyjnie jak co roku odbyły się tam Targi Ferma.   Ferma 2020 odbyła się w dniach 14-16 lutego w hali EXPO oraz MOSiR w Łodzi. Spotkanie zostało zorganizowane...
Urządzenie pracuje w oparciu o inteligentną logikę uprawnień, przez co cielęta mają prawo do pojenia w innych momentach. Ogranicza to problem tworzenia się kolejek przy smoczku. 
 
Stacja łagodnie odstawia cielęta od paszy płynnej zmniejszając jej dawkę etapami o 0,2 litry dziennie. 
 
System umożliwia wprowadzenie różnych krzywych karmienia i stosowanie czterech różnych dodatków żywieniowych oraz elektrolitów, a także dwóch preparatów mlekozastępczych.
 
Wszystkie aktualne i archiwalne dane cieląt są dostępne w systemie, z którym można łatwo połączyć się za pomocą modułu Wi-Fi.
 
Automat jest wyposażony w dotykowy 7-calowy wyświetlacz graficzny i panel sterujący. Hodowca może korzystać zarówno z funkcji dotykowej jak i przycisków, a dzięki funkcji SmartKeys możliwa jest obsługa urządzenia w mróz, deszcz, w rękawiczkach lub zabrudzonymi palcami.
 
Do stacji można podłączyć dwa różne środki czyszczące, co zwiększa skuteczność mycia. Posiada ona funkcję czyszczenia węży i smoczków oraz zintegrowany zbiornik na mleko pełne. 
 
Posiada także program ochrony przeciwmrozowej, który aktywuje się automatycznie oraz seryjną ochronę przed muchami, którą zapewniają zamykane drzwiczki chroniące strefę mieszania. 
 
Urządzenie może zostać wyposażone w oprogramowanie CalfGuide oraz CalfGuide Cloud, które umożliwia wykonywanie bardziej przejrzystej analizy danych i eksportowanie ich w tzw. chmurę. 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj