Royal De Heus połączy siły z Golpasz S.A.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
07-07-2020,17:00 Aktualizacja: 07-07-2020,16:36
A A A

De Heus oraz fundusze zarządzane przez Resource Partners GP, większościowego akcjonariusza Golpasz S.A., wraz z akcjonariuszami mniejszościowymi, uzgodniły warunki nabycia przez firmę De Heus wszystkich akcji firmy Golpasz S.A.

Proponowana transakcja obejmuje całość działalności Golpasz w zakresie produkcji i sprzedaży pasz dla zwierząt oraz gospodarstwo rolne.

Produkcja pasz prowadzona jest w czterech zakładach, których roczny potencjał produkcyjny wynosi 500 tysięcy ton. Centrala spółki znajduje się w Golubiu–Dobrzyniu.

Golpasz to wiodąca w Polsce firma z ponad 50 letnią tradycją w żywieniu indyków oraz obsłudze klientów w Polsce centralnej i wschodniej.

  • De Heus kupuje wszystkie akcje firmy Golpasz S.A.
  • Grupa De Heus zostanie nowym właścicielem Golpasz S.A.
  • Golpasz to wiodąca w Polsce firma zajmująca się żywieniem indyków
  • Roczny potencjał produkcyjny pasz firmy Golpasz to 500 tysięcy ton
  • Centrala spółki Golpasz znajduje się w Golubiu–Dobrzyniu

De Heus, Certyfikat PIM "bez GMO", wytwórnia pasz, Łęczyca, Grodzisk Wielkopolski, Łomży, nonGMO, GMO, mleko

Wytwórnie De Heus produkują bez GMO

Firma De Heus pozytywnie przeszła kolejną turę zewnętrznych audytów i uzyskała certyfikat zgodności ze standardem Polskiej Izby Mleka "bez GMO". Certyfikat PIM "bez GMO" uzyskały wytwórnie pasz w Łęczycy, Grodzisku...

Korzyści dla obu firm

De Heus, podobnie jak Golpasz, posiada wyspecjalizowaną i najnowszą wiedzę w zakresie żywienia, chowu i hodowli zwierząt.

- Dzięki połączeniu potencjału, wiedzy i doświadczenia obu zespołów, najlepszych praktyk w zakresie tworzenia produktu oraz obsługi klientów, będziemy mogli stworzyć warunki do rozwoju i pracy jeszcze lepiej odpowiadające na potrzeby naszych klientów. Jestem przekonany, że planowane połączenie przyniesie obustronne korzyści pracownikom, klientom oraz partnerom obu przedsiębiorstw, w konsekwencji jeszcze mocniej napędzając rozwój polskiego przemysłu produkcji żywności - mówi Adam Zaleski, Dyrektor Generalny De Heus.

- Dzięki połączeniu Golpasz i De Heus będziemy w stanie uzupełnić i poszerzyć naszą ofertę dla klientów oraz będziemy mieli okazję do dalszego rozwoju segmentów rynku, w których już funkcjonujemy - mówi Wiesław Ilków, Prezes Zarządu Golpasz S.A

cena mięsa drobiowego, indyki, kurczęta brojlery, tuszki kurcząt,

Kurczęta brojlery drożeją. A co z ceną indyków?

Ceny skupu kurcząt brojlerów rosną od początku maja bieżącego roku. Natomiast indyki w pierwszych trzech tygodniach czerwca ustabilizowały swoją cenę na poziomie 4,44 zł za kg.   Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia...

Czekają na decyzję

- Z wielkim zadowoleniem przyjęliśmy fakt, że Grupa De Heus zostanie nowym właścicielem Golpasz S.A. Cieszę się, że w okresie naszej inwestycji Golpasz skokowo zwiększył swoją działalność, utrzymał dotychczasowych i pozyskał nowych klientów oraz wdrożył nowoczesne rozwiązania w zakresie obsługi klienta - powiedział Aleksander Kacprzyk, współzałożyciel i Partner Zarządzający funduszu Resource Partners.

Ze względu na poufność transakcji jej warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Finalizacja proponowanej transakcji wymaga otrzymania niezbędnych zgód administracyjnych, a w szczególności zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Do czasu wydania decyzji przez UOKiK obie spółki będą funkcjonować jak dotychczas.

Akcjonariuszom Golpasz S.A. przy transakcji doradzali: DC Advisory, kancelaria DLA Piper oraz EY Polska.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

25.05.2021-25.06.2021 dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów zobacz więcej

28.05.2021 - 30.06.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej