Postawili na komfort krów i zdobyli Złote Medale

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
08-03-2023,12:35 Aktualizacja: 11-03-2023,18:07
A A A
Firma Bioret Agri podczas Targów Ferma zdobyła dwa Złote Medale. Pierwszy z nich za samoodpływową i antypoślizgową matę gumową Magellan, a drugi za chłodzący materac wodny Aquaclim. 
 
Targi Ferma odbyły się pod koniec lutego w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w woj. kujawsko-pomorskim. Podczas trzydniowego spotkania można było zapoznać się z ofertą blisko 150 wystawców oraz wziąć udział w debatach, wykładach i dyskusjach.
 
Organizatorzy tradycyjnie jak co roku wręczyli Złote Medale oraz znaki "Nowość" za prezentowane produkty.
 
Targi Ferma, Bydgoszcz, DLG, produkcja zwierzęca, bydło mleczne, trzoda chlewna, rolnictwo,

Złoty Medal za halę łukową

Firma Skavska Hale Sp. z o.o. została nagrodzona za halę łukową 13 m, którą można było zobaczyć podczas Targów Ferma. Spotkanie odbyło się w dniach 24-26 luty w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w woj. kujawsko-pomorskim....
Dwa Złote Medale trafiły do francuskiej firmy Bioret Agri. Pierwszy z nich za samoodpływową podłogę gumową Magellan przeznaczoną na korytarze. 
 
Maty posiadają wzdłużnie umieszczone rowki, które odprowadzają mocz i inne płyny, przez co racice są suche i zdrowsze. W rowkach zbierają się nie tylko płyny, ale również drobne elementy takie jak kamyki, które mogłyby spowodować uraz racic. 
 
Są one regularnie czyszczone za pomocą listew o konstrukcji grzebienia, które w łatwy sposób mogą być zamocowane do znajdujących się w oborze mechanicznych zgarniaczy obornika. 
 
Jak zapewnia producent maty poprawiają komfort krów i ograniczają występowanie schorzeń racic w tym Mortellaro. Jednocześnie umożliwiają ograniczenie emisji amoniaku nawet o 40%. 
 
Krowy poruszające się na antypoślizgowej i komfortowej powierzchni zachowują się naturalnie, co umożliwia łatwiejsze wykrycie rui. 
 
Targi Ferma, Bydgoszcz, DLG, produkcja zwierzęca, bydło mleczne, trzoda chlewna, rolnictwo,

Złoty Medal za suchy TMR dla cieląt

Podczas Targów Ferma tradycyjnie jak co roku firmy prezentowały produkty nagrodzone Złotymi Medalami oraz wyróżnione znakiem "Nowość". Ta pierwsza nagroda trafiła do firmy Brosso-Pasze Sp. z o.o. za suchy TMR dla cieląt....
Drugi Złoty Medal firma zdobyła za chłodzący materac wodny dla krów Aquaclim. Jest on zbudowany ze wzmocnionej gumy z potrójną wkładką tekstylną. Podkład materaca został wyprodukowany z pianki lateksowej o grubości 35 mm i gęstości 300 kg na m3 owinięty folią PVC. 
 
Materace posiadają wewnętrzne komory, przez które jest pompowana zimna woda. Do układu jest połączona pompa ciepła. Rozwiązanie to umożliwia chłodzenie krów podczas odpoczynku. 
 
System odzyskuje również energię, którą można wykorzystać w dowolny sposób np. do podgrzewania wody użytkowej lub wody w poidłach, ogrzewania budynków gospodarczych, a nawet połączenia systemu z biogazownią. 
 
Materac wodny zaczyna działać, gdy krowa się położy. Dostosowuje się on do kształtu ciała, co zapewnia komfort i właściwe krążenie krwi. 
 

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals) 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu