Polmass SA ma już 30 lat

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
10-02-2018,8:00 Aktualizacja: 15-02-2018,19:30
A A A

Firma Polmass SA obchodziła jubileusz 30-lecia działalności. Uroczysta gala z tej okazji odbyła się 12 stycznia w Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy.

Firma Polmass zaprosiła do udziału w gali gości. Wśród nich znaleźli się m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, poseł na Sejm RP IV i V kadencji oraz prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol Edmund Borawski czy przewodniczący sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Ryszard Bober.

mleko, produkcja mleka, bydło mleczne, cena mleka

Skup mleka rośnie. Podobnie jego cena

Cena mleka w Polsce w grudniu wyniosła średnio 1,52 zł za litr i była o 0,8 proc. wyższa niż w listopadzie. W krajach Wspólnoty w grudniu cena mleka wyniosła 37,76 euro za 100 kg tj. około 1,57 zł za kilogram. Cena mleka w okresie od...

Organizatorzy wyróżnili 19 honorowych partnerów, którzy przez wiele lat współpracują ze spółką Polmass.

Firma Polmass jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem. Jej doradcy żywieniowi współpracują z hodowcami bydła mlecznego w całym kraju oferując im systemy odchowu cieląt, rozwiązania żywieniowe oraz produkty do konserwacji pasz objętościowych.

Prezes Polmass Zbigniew Kotlęga podczas gali podkreślił, że przełomowym dla firmy momentem w historii był 1991 rok. Wówczas zaczęła ona oferować hodowcom i producentom bydła mlecznego preparat mlekozastępczy dla cieląt.

Pomass eksportuje pasze dla cieląt do kilkunastu krajów Europy i świata. Jej produkty są obecne m.in. w Turcji, Iranie i Algierii.

 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu